صدای اسپیکر موبایل

چگونه صدای اسپیکر موبایل را بیشتر کنیم؟

به جز فشردن دکمه افزایش صدا، راه‌های دیگری برای بلندتر کردن صدای گوشی و افزایش صدای اسپیکر موبایل – چه برای اندروید و چه آیفون – وجود دارد.

معمولا کاهش صدای اسپیکر یا ناکافی بودن حداکثر صدای آن معیار مهمی برای دارندگان اسمارت فون‌ها برشمرده می‌شود و بسیاری از افراد پس از مواجهه با این مشکل، به خرید گوشی جدید فکر می‌کنند. اگر اسپیکر گوشی‌تان چندان قدرتمند نیست و گاهی اوقات صدای زنگ خوردنش را نمی‌شنوید، خوشبختانه می‌توانید با انجام ترفندهایی فعلا موبایل‌تان را تعویض نکنید. با این ترفندها می‌توانید حداکثر صدای اسپیکر موبایل را بیشتر کنید و حداقل برای مدتی با آن کنار بیایید.

چگونه صدای اسپیکر موبایل اندرویدی را بیشتر کنیم؟

صدای اسپیکر موبایل

ولوم صدای قسمت‌های مختلف را به حداکثر برسانید

برخی از مردم فکر می‌کنند اگر صدای پخش یک ویدیو حداکثر خودش رسیده باشد یعنی هنگام دریافت تماس یا پیام نیز صدایی با همان حجم به گوش خواهد رسید؛ در حالی که این موضوع متفاوت بوده و در گوشی‌های اندرویدی و آیفون تنظیمات مربوط به زنگ‌خور، صدای مدیا و صدای آلارم‌های ساعت از طریق مختلفی قابل دسترسی است. اما چطور همه صداها را به حداکثر برسانیم؟

در گوشی‌های اندرویدی اگر دکمه ولوم را فشار دهید نواری نمایان می‌شود که در گوشه آن یک فلش یا آیکن تنظیمات مشابه با شکل زیر به چشم می‌خورد.

صدای اسپیکر موبایل

روی این قسمت ضربه بزنید و سپس سه ستون برای تنظیم صدای بخش‌های مختلف دیوایس به نمایش در خواهد آمد. هر سه اسلایدر را تا جای ممکن به بالا بکشید تا تمامی صداهای موبایلتان با حداکثر حجم پخش شوند. این نکته ساده توسط بسیاری از کاربران رعایت نمی‌شود و به کاربر احساس ضعیف بودن اسپیکر را القا می‌کند.

صدای اسپیکر موبایل

در آیفون‌ها نیز می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات و سپس Sounds، به پنل تنظیم صدا دسترسی پیدا کنید. برای تنظیم میزان صدای آلارم نیز باید به اپلیکیشن ساعت مراجعه کرده و حین تنظیم یک آلارم، میزان صدای آن را نیز مشخص کنید.

اکولایزر داخلی موبایلتان را چک کنید

از دیگر روش‌های افزایش صدای اسپیکر موبایل بررسی اکولایزر داخلی دیوایس بوده و برای نمونه برخی از محصولات سامسونگ به طور پیش‌فرض از اکولایزر داخلی صدا بهره‌مندند. شما می‌توانید با ایجاد تغییراتی در این بخش، میزان صدای گوشی‌تان را افزایش بدهید. اگر از یک دیوایس سامسونگی استفاده می‌کنید بایستی به روش زیر در اکولایزر موبایلتان تغییر ایجاد کنید.

نوار نوتیفیکیشن بار را به پایین بکشید تا دکمه تنظیمات نمایان شود. آن را لمس کنید تا به تنظیمات هدایت شوید.

صدای اسپیکر موبایل

به قسمت «Sounds and vibration» مراجعه کرده و به پایین اسکرول کنید. بخش «Sound quality and effects» را باز کنید.

اگر گزینه «Equalizer» را در این قسمت می‌بینید یعنی شانس با شما یار است! آن را لمس کنید و همان‌طور که در تصویر زیر آموزش داده‌ایم آن را تنظیم کنید تا صدای خروجی دیوایس در بهترین کیفیت خود باشد.

یک برنامه افزایش صدای اسپیکر موبایل دانلود کنید

صدای اسپیکر موبایل

گوگل پلی استور مملو از برنامه‌هایی برای افزایش صدای اسپیکر گوشی است. این اپلیکیشن‌ها در واقع همان اکولایزرهای صدا هستند و جور کمپانی سازنده به خاطر تعبیه نکردن چنین قسمتی در تنظیمات گوشی را می‌کشند.

برخی از برنامه‌ها ممکن است کمی گیج‌کننده باشند، بنابراین ما برنامه «Music Volume EQ» را پیشنهاد می‌کنیم که به مجوزهای زیادی احتیاج ندارد. چندین سال از انتشار این برنامه در پلی استور می‌گذرد و در حال حاضر کاربران به آن نمره بالایی داده‌اند. همانند سایر برنامه‌های افزایش صدای اسپیکر موبایل، این اپ هم تبلیغات را نمایش می‌دهد اما در عمل کارایی آن به تبلیغاتش می‌چربد. همچنین امکان حذف تمامی تبلیغات‌ها با پرداخت ۳.۹۹ دلار و خرید برنامه فراهم شده است.

با دانلود و نصب برنامه، مجوز‌هایی از شما درخواست می‌شود تا امکان کارکرد کامل برنامه وجود داشته باشد. اینترفیس و رابط کاربری برنامه بسیار ساده و سر راست بوده و افزایش صدای بلندگوی موبایل به راحتی بالا کشیدن یک اسلایدر خواهد بود.

صدای اسپیکر موبایل

به خاطر داشته باشید افزایش حداکثری این اسلایدر هر موبایلی را به میزان زیادی بلند و پر سر و صدا می‌کند. بنابراین اگر این برنامه برای گوشی‌تان کارآمد نبود یعنی اسپیکر دیوایس به لحاظ فنی دچار مشکلات جدی شده و به جز تعویض این قطعه، راه دیگری پیش روی شما نخواهد بود.

چگونه صدای زنگ خوردن گوشی اندرویدی را زیاد کنیم؟

اگر حین کار با گوشی اندرویدی‌تان مشکلی با حجم صدایش ندارید اما هنگام زنگ خوردن صدایش را به سختی می‌شنوید، بهتر است پیش از مراجعه به تعمیرکار ترفندهای زیر را مورد استفاده قرار بدهید.

مطمئن شوید صدای زنگ‌خور در حالت حداکثر قرار گرفته است

در حالت عادی اگر دکمه‌های ولوم گوشی را فشار بدهید، صدای مدیا تغییر خواهد کرد و نه صدای زنگ‌خور. برای تنظیم صدای زنگ‌خور گوشی یکی از دکمه‌های ولوم را بفشارید و قبل از اینکه این پنل محو شود روی این علامت تپ کنید:

صدای اسپیکر موبایل

حالا امکان تنظیم صدای مدیا، زنگ‌خور و آلارم فراهم شده است. آیکن زنگوله برای صدای زنگ‌خور و آیکن ساعت برای صدای آلارم تعبیه شده‌اند و با بالا کشیدن این اسلایدر می‌توانید صدای زنگ‌خور را افزایش بدهید. اگر مطمئن نیستید کدام آیکن متعلق به زنگ‌خور شماست، هر سه اسلایدر را به بالا بکشید تا صدای گوشی‌تان در هر حالتی افزایش پیدا کند. سپس آن را تست کنید تا از کارکرد صحیحش اطمینان حاصل کنید.

صدای اسپیکر موبایل

از بلند بودن آهنگ زنگ‌خورتان مطمئن شوید

اگر روش قبلی برای افزایش صدای اسپیکر موبایل کارآمد نبود، پس ممکن است آهنگ زنگ‌خور موبایلتان به اندازه کافی بلند نباشد. نوتیفیکیشن بار را با کشیدن انگشت از بالا به پایین صفحنه باز کنید و روی علامت چرخ‌دنده تپ کنید تا به قسمت تنظیمات وارد شوید.

صدای اسپیکر موبایل

در منوی تنظیمات به سراغ قسمت «Sound & vibration» بروید و اسکرول کنید تا به قسمت «Phone ringtone» برسید. سپس آن را باز کنید.

در این قسمت شما می‌توانید به راحتی زنگ‌خورهای پیش‌فرض موبایلتان را بشنوید و یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. بهتر است زنگ‌خوری که از همه بلندتر شنیده می‌شود را انتخاب کنید و سپس آن را بیازمایید. اگر همچنان مشکل صدای کم اسپیکر وجود داشت باید به دانلود اپلیکیشن افزایش صدای اسپیکر موبایل روی بیاورید که بالاتر چگونگی کار با آن را آموزش دادیم.

چگونه صدای اسپیکر آیفون را افزایش بدهیم؟

صدای اسپیکر موبایل

اگر دکمه‌های افزایش صدای آیفونتان را فشار داده‌اید و هنوز هم صدای موبایل‌تان به اندازه کافی بلند نیست، به ترفندهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد نگاهی داشته باشید.

اکولایزر Loudness را از تنظیمات فعال کنید

اگر پخش آهنگ با صدای کمی روی آیفون‌تان انجام می‌شود، با استفاده از اکولایزر داخلی آیفون می‌توانید صدای تولیدی را بلندتر کنید. بخش تنظیمات را باز کنید و پس از اسکرول به پایین، وارد بخش Music شوید. سپس قسمت EQ را لمس کرده و گزینه «Loudness» را انتخاب کنید. بدین ترتیب صدای اسپیکر موبایل افزایش پیدا خواهد کرد.

بخش Volume Limit را غیرفعال کنید

ممکن است روی آیفون‌تان گزینه «Volume Limit» فعال باشد. به بخش تنظیمات بروید و در باکس جست و جو، عبارت «Volume» را تایپ کنید. اگر گزینه «Volume Limit» نمایان شد آن را باز کنید و اسلایدرش را به سمت راست بکشید.

چگونه صدای زنگ خوردن آیفون را افزایش بدهیم؟

پیش از هر چیزی و قبل از اینکه به کارکرد سخت افزاری اسپیکر موبایل شک کنیم، باید تنظیمات نرم افزاری دیوایس را برای قسمت زنگ‌خور بررسی کنیم. روی آیکن تنظیمات تپ کنید و سپس گزینه «Sounds & Haptics» را انتخاب کنید. صدای آیفون‌تان به سادگی کشیدن اسلایدر «Ringer and Alerts» به سمت راست افزایش پیدا می‌کند.

وقتی که این اسلایدر تا انتها به سمت راست کشیده شده باشد، صدای تولیدی هنگام زنگ خوردن موبایل‌تان به حداکثر خود خواهد رسید. اگر پس از انجام این کار هنوز هم صدای اسپیکر موبایل شما کم بود بایستی به قسمت «Ringtone» مراجعه کنید و از بین تمامی آهنگ‌های موجود، گزینه‌ای که برایتان از سایرین بلندتر است را انتخاب کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. صدای ضعیف بلندگو درست شدنی نیست