اتومبیل های جگوار لندرور

تمام اتومبیل های جگوار لندرور تا سال ۲۰۳۰ الکترونیکی می‌شود

تاتا موتورز می‌گوید تمام اتومبیل های جگوار لندرور تا سال ۲۰۳۰ تمام الکترونیکی خواهند شد و دیگر هیچ خودروی بنزینی از این برندها عرضه نمی‌شود.

با ادامه رشد محبوبیت اتومبیل‌های الکترونیکی، خودروسازان بیشتری به سمت عرضه این خودروهای غیر بنزینی تمایل پیدا کرده‌اند. خودروساز انگلیسی جگوار لندرور (JLR)، اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۵ اتومبیل‌های لوکس جگوار را به صورت تمام الکترونیکی و تا سال ۲۰۳۰ نیز تمام اتومبیل‌های جگوار لندرور را نیز تمام الکترونیکی وارد بازار می‌کند.

به نقل از بیانیه JLR که روز دوشنبه منتشر شد، Tata Motors به عنوان مالک هندی این شرکت در نظر دارد تا دهه آینده تولید خودروهای سوخت فسیلی را به صفر برساند. تاتا موتورز گام جسورانه‌ای را در این راه برداشته است و می‌گوید برنامه‌هایش باعث کاهش قابل توجهی کربن در سراسر جهان خواهد شد. برند لندرور تحت مالکیت این کمپانی نیز اعلام کرده است که نخستین اتومبیل‌های الکتریکی این شرکت از سال ۲۰۲۴ وارد بازار خواهند شد. هدف از این برنامه توسعه تدریجی وسایل نقلیه تمام الکتریکی است تا جایگزین تمام اتومبیل های جگوار لندرور که ده‌های پیش به خاطر زیبایی و توانمندی مشهور بودند، شوند.

انتظار می‌رود این فرآیند الکترونیکی سازی در سه کارخانه واقع در انگلستان انجام شود و هیچ یک از کارخانجات این شرکت تعطیل نشده و البته شاهد تعدیل نیرو نیز نباشیم. این فرآیند پیچیده‌ای است، زیرا کارخانجات این شرکت تاکنون به روش سنتی مشغول تولید اتومبیل‌های سوخت فسیلی بوده‌اند و فرآیند تولید اتومبیل‌های الکترونیکی با آن‌ها متفاوت است. باید تعداد ماشین‌هایی که در خط مونتاژ قرار دارد تعویض شود و به نیروی انسانی آموزش‌های لازم جهت کار با آن‌ها و به منظور جلوگیری از کار اضافه با سیستم‌ها داده شود. JLR هنوز سرمایه لازم برای تبدیل سه کارخانه تولید خودرو سوخت فسیلی به خودرو الکتریکی را فراهم نکرده است. با این حال بعد از اعلام این خبر از سوی تاتا موتورز، ارزش سهام این شرکت در واکنشی مثبت با رشد ۳ درصدی مواجه شد. انتظار می‌رود طی روزهای آینده برنامه‌های بیشتری از این شرکت خودروسازی منتشر شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. تسلا دنیا رو تغییر داد