گوشی های لوکس

از گوشی های لوکس در سال ۱۴۰۰ عوارض گرفته می‌شود؛ موبایل گران می‌شود؟

دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ از محل واردات گوشی های لوکس با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان عوارض دریافت خواهد کرد.

مدتی قبل اعلام شد که دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ قصدی برای دریافت عوارض یا دریافت حقوق ورودی از گوشی های موبایل خارجی با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار ندارد و در ردیف‌های درآمدی نیز درآمدی از این محل پیش‌بینی نشده بود، اما اکنون شواهد حاکی از آن است در سال آینده از موبایل های لوکس خارجی عوارض دریافت خواهد شد.

دریافت عوارض از گوشی های لوکس در سال ۱۴۰۰

گوشی های لوکس

به تازگی اعضای کمیسیون تلفیق مجلس مصوبه‌ای را تصویب کردند که طبق آن دولت از موبایل های خارجی با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان حقوق ورودی گمرکی دریافت خواهد کرد. در واقع از آنجایی که کلیات لایحه بودجه سال آینده در صحن علنی مجلس رد شد، دولت در اصلاحیه لایحه با استقبال از نظر مجلس برای سال ۱۴۰۰ طرح دریافت عوارض از گوشی های لاکچری را به مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد داده است.

گفتنی است مدتی قبل اکبر سلطانی، کارشناس سامانه همتا در همین رابطه عنوان کرده بود:

کل صنعت لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی، یخچال و تلویزیون، سالانه ۱ میلیارد یورو ارز می‌خواهد و ما ۲۵ درصد این ارز را برای موبایل های لوکس که از نظر تعدادی فقط ۵ درصد تلفن همراه کشور هستند، اختصاص دادیم.

به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود در سال آینده باز هم شاهد افزایش قیمت موبایل در بازار ایران به خصوص گوشی های بیش از ۶۰۰ دلار خواهیم بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. دیگه هرکس گوشیش خراب شه فاتحش خوندس