ربات Nicobo پاناسونیک

ربات Nicobo پاناسونیک : یک گربه جوراب پوش دوست داشتنی!

ربات Nicobo پاناسونیک در همکاری با دانشگاه تویوهاشی ژاپن ساخته شده است و قابلیت‌های جالبی دارد؛ مثلا صحبت کردن در حد کودکان نوپا، ناز کردن یا حتی بیرون دادن باد شکم!

گربه‌ها می‌توانند همنشین‌های خوبی باشند؛ آن‌ها محبت و توجه زیادی نشان می‌دهند و در عوض، به مراقبت کمی نیاز دارند. پس عجیب نیست که ایده‌ی ساخت یک گربه رباتیک به سر تولیدکنندگان بزند تا افرادی که به هر دلیل نمی‌توانند حیوان خانگی داشته باشند، در دوران کرونا و قرنطینه از تنهایی در بیایند. ربات Nicobo پاناسونیک هم با چنین هدفی ساخته شده است.

ربات Nicobo پاناسونیک

این یک گربه رباتیک با چشمان درشت و گیراست که انگار جوراب به تن دارد. نیکوبو می‌تواند چهره‌ی شما را با استفاده از یک دوربین تشخیص دهد، به حرف‌های شما گوش کند و پاسخ دهد. همچنین به سنسورهایی مجهز است که لمس شدن را تشخیص می‌دهند؛ پس وقتی آن را نوازش کنید، واکنش نشان می‌دهد و به اصطلاح، خودش را لوس می‌کند!

این ربات دایره لغات محدودی دارد؛ اما در آینده یاد می‌گیرد که جملات ژاپنی را به طور کامل ادا کند و در حد کودکان نوپا حرف بزند.

البته ربات Nicobo پاناسونیک قادر به گشت و گذار در محیط منزل نیست؛ چرا که حرکات آن به چرخیدن یا نگاه به بالا و پایین محدود شده است. در عوض، می‌تواند باد شکم بیرون بدهد!

مانند گربه‌های واقعی بعضی روزها بدعنق و گوشه‌گیر می‌شود، باد شکم بیرون می‌دهد و با صاحب خود، چندان خوب تعامل نمی‌کند.

ناگفته نماند تمام تولید اولیه که شامل ۳۲۰ دستگاه می‌شود، پیش‌فروش شده و پاناسونیک امیدوار به عرضه محصول در مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) است. این گجت رباتیک حدود ۳۶۰ دلار قیمت دارد و پیش‌خریدکنندگان باید ماهی ۱۰ دلار پرداخت کنند تا از برخی ویژگی‌های اضافه و آپدیت‌ها بهره‌مند شوند.

اینکه آیا حجم تولید افزایش خواهد یافت، تا حد زیادی به میزان علاقه و تقاضای مشتریان بستگی دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*