حذف اکانت واتساپ

حذف اکانت واتساپ کاربران تا دو ماه دیگر هم به تعویق افتاد

ظاهرا به کار گیری قانون جدید و حذف اکانت واتساپ کاربران برای زمانی دیگر به تعویق افتاده و به افراد مهلت بیشتری برای پذیرش آن را می‌دهد.

اگر به خاطر داشته باشید، حدود چند هفته پیش قانونی توسط سازندگان پیامرسان واتساپ مطرح شد که طی آن تمامی کاربران باید اشتراک‌گذاری اطلاعات خود با فیسبوک را تایید می‌کردند؛ در غیر این صورت، پروفایل همه آن‌ها حذف شده دیگر قادر به فرستادن پیام در آن نخواهند بود.

درواقع همین امر باعث شد تا بسیاری از کاربران به سمت سایر پیامرسان‌ها مانند تلگرام و سیگنال بروند که باعث استفاده بسیار کمتر از واتساپ و کاهش تعداد کاربران فعال آن می‌شد.

حذف اکانت واتساپ در صورت نپذیرفتن قوانین قطعی است!

حذف اکانت واتساپ

با این وجود طبق اعلام رسمی سازندگان، در حال حاضر آخرین تاریخ برای پذیرش قانون جدید واتساپ درباره متصل کردن آن به اکانت فیسبوک به تاریخ ۲۵ اردیبهشت تغییر پیدا کرده و مهلتی ۲ ماهه را به کاربران می‌دهد. به گفته مدیران واتساپ، اگر کاربران طی دو ماه آینده با قوانین جدید موافقت نکنند، همچنان تا مدت کوتاهی قادر به گرفتن تماس یا دیدن اعلان پیام‌ها خواهند بود؛ اما نمی‌توانند برای سایر کاربران پیام ارسال کنند و یا پیام‌های دریافتی را مشاهده کنند.

به هر حال هنوز مشخص نیست که این «مدت کوتاه» درواقع تا کی طول می‌کشد و چه زمان افراد دیگر قادر به استفاده از هیچ‌یک از ویژگی‌های واتساپ نخواهند بود؛ اما در فهرست قوانین این پیامرسان اظهار شده که «اگر کاربری قانون جدید واتساپ را نپذیرفته باشد، حساب کاربری او به حالت غیرفعال درخواهد آمد». این در حالی است که غیرفعال بودن حساب برای ۱۲۰ روز در پیامرسان واتساپ منجر به حذف اکانت فرد خواهد شد.

به هر حال ظاهرا این بار واتساپ راه بهتری برای بیان خواسته خود از کاربران را در پیش گرفته، اما در هر صورت مهلت آن تا زمانی خاص خواهد بود و سپس قوانین جدید اجرا می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که این قوانین به زودی و طی یک آپدیت به صورت کامل، برای مطالعه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد تا از جزئیات آن باخبر شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. مارک زاکربرگ باید به خاطر کاربران ایرانیش از جمهوری اسلامی تشکر ویژه به عمل بیاره
    چراکه کاربران ایرانی چاره‌ای جز استفاده از واتس اپ آشغال ندارن