پروژه خودرویی شیائومی

شیائومی: فعلاً قصد کار روی هیچ پروژه خودرویی نداریم

شیائومی شایعات مربوط به در حال کار بودن روی یک پروژه خودرویی توسط این کمپانی را رد کرد. البته در این بیانیه از کلمه «فعلاً» استفاده شده است.

به تازگی رسانه‌های چینی به شایعاتی در خصوص مشغول کار بودن شیائومی روی ساخت اتومبیل خود دامن می‌زنند. حتی گفته می‌شود پروژه خودرویی شیائومی مستقیماً توسط لی جون، بنیانگذار و مدیرعامل این کمپانی هدایت می‌شود. افزایش این شایعات باعث شد تا شیائومی در نهایت نسبت به این خبر واکنش نشان دهد و تأیید کند که در حال حاضر این کمپانی روی پروژه ساخت یک خودرو کار نمی‌کند.

در بیانیه‌ای که این شرکت تحت عنوان «توضیحاتی مرتبط با ورود به صنعت خودروهای الکترونیکی» منتشر شده آمده است که برای فعالیت در این حوزه باید هنوز منتظر بمانیم و هنوز هیچ چیزی توسط بورس اوراق بهادار هنگ کنگ تأیید نشده است. شیائومی همچنین می‌گوید برخی رسانه‌ها از برنامه‌ریزی این شرکت برای ورود به بازار وسایل نقلیه الکترونیکی خبر می‌دهند، اما هنوز آن‌ها هیچ فعالیتی در این راستا نداشته‌اند.

اوایل ماه جاری میلادی بود که شایعاتی در خصوص اینکه شیائومی در حال کار روی یک پروژه خودرویی است و اتومبیل Mi خود را تولید می‌کند شنیده شد. البته آغاز انتشار این شایعات به سال ۲۰۱۴ باز می‌گردد، اما دوباره آن‌ها در خروجی رسانه‌ها ظاهر شده‌اند. جالب اینجاست که شیائومی به طور کلی کار روی یک اتومبیل را رد نکرده است و فقط می‌گوید که در حال حاضر روی چنین پروژه‌ای کار نمی‌کند. به عبارتی دیگر شاید این خودرو مراحل اولیه توسعه خودش را طی می‌کند یا شیائومی قصد دارد در آینده روی آن کار کند.

اخیراً شرکت‌های فعال در حوزه فناوری به حضور در صنعت وسایل حمل و نقل، به خصوص در بازار اتومبیل‌های الکتریکی علاقه پیدا کرده‌اند. این شامل شرکت‌های چینی نظیر Baidu و Ali و بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی دیگر که در رأس آن اپل قرار گرفته، خواهد بود. متأسفانه هنوز اطلاعات زیادی را در دست نداریم. فعلاً باید منتظر بمانیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*