گران‌ترین خودروهای دست ساز جهان

گران‌ترین خودروهای دست ساز جهان ؛ از ۱۹۶۳ فراری تا بوگاتی دیوو

ما قصد داریم در این مقاله توضیحاتی را در ارتباط با گران قیمت‌ترین خودروهای دست ساز جهان به شما ارائه کنیم.

بازار خودروهای دست ساز جذاب و شگفت انگیز است، برای ساخت خودروهای مذکور هزینه و وقت زیادی صرف می‌شود و به همین علت این خودروها قیمت بسیار زیادی دارند.

گران‌ترین خودروهای دست ساز جهان

۱-خودرو ۱۹۶۳ فراری

گران‌ترین خودروهای دست ساز جهان

خودرو ۱۹۶۳ فراری با قیمت ۷۰ میلیون دلار به عنوان گران‌ترین خودرو دست ساز دنیا شناخته می‌شود، صفر تا صد این خودرو تنها ۶.۱ ثانیه طول می‌کشد.

این خودرو تا به امروز به تعداد مکرر دست به دست شده است که برای نمونه می‌توان به رالف لورن که یک طراح میلیاردر آمریکایی بود و یا نیک میسن که از اعضای بنیان‌گذار و نوازنده درامز گروه پراگرسیو راک پینک فلوید بود اشاره کرد.

۲- بوگاتی لاویتور نویر

گران‌ترین خودروهای دست ساز جهان

خودرو بوگاتی لاویتور نویر به عنوان دومین خودرو دست ساز گران قیمت جهان شناخته می‌شود که فاصله چشم‌گیری نسبت به خودرو فراری دارد؛ قیمت این خودرو ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار تخمین زده شده است.

این خودرو دارای پوسته‌ای از جنس فیبر کربن است و موتور آن ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت دارد و حداکثر سرعت آن ۴۲۰ کیلومتر در ساعت است. این خودرو در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد و از آن سال تا به امروز هیچ شرکتی نتوانسته جایگزین مناسبی برای آن تولید بکند.

۳-زواندا پارچتا

گران‌ترین خودروهای دست ساز جهان

رتبه سوم گران‌ترین خودروهای دست ‌ساز جهان به خودرو زوندا پارچتا از شرکت پاگانی تعلق دارد؛ این خودرو ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار قیمت دارد.

بدنه این خودرو از کربن ساخته شده است، بلندترین قسمت این خودرو فقط ۰.۵ متر ارتفاع دارد و تنها سه نسخه از آن تولید شده است، صفر تا صد خودرو مذکور تنها ۳.۵ ثانیه طول می‌کشد.

۴- بوگاتی سنتودیچی

گران‌ترین خودروهای دست ساز جهان

بوگاتی سنتودیچی به عنوان چهارمین خودور دست ساز گران قیمت جهان شناخته می‌شود، قیمت این خودرو ۹ میلیارد تومان تخمین زده شده است؛ این خودرو در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شده است.

موتور این خودرو ۱۵۷۷ اسب بخار قدرت دارد و می‌توان گفت که این خودرو سریع‌ترین خودرو تولید شده توسط شرکت بوگاتی است.

از آنجایی که در این مطلب تا بدین لحظه دوبار نام شرکت بوگاتی آورده شده است ما قصد داریم تا توضیحی را در ارتباط با این کمپانی ارائه کنیم.

بوگاتی یک شرکت خودروسازی فرانسوی است که در سال ۱۹۰۹ توسط یک صنعت‌گر ایتالیایی به نام اتوره بوگاتی به منظور تولید خودروهای سفارشی در منطقه مولشایم فرانسه تأسیس شده است.

۵-بوگاتی دیوو

گران‌ترین خودروهای دست ساز جهان

عنوان پنجم در لیست گران‌ترین خودروهای دست ساز جهان متعلق به اتومبیل بوگاتی دیوو است، این خودرو حدود ۶ میلیون دلار قیمت دارد.

این خودرو در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شده است و فقط ۴۰ دستگاه از آن تولید شده است، خودرو مذکور ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت دارد و حداکثر سرعت آن ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*