پیام های زمانبندی شده در پیام رسان گوگل

پیام های زمانبندی شده به اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل می‌آیند

گوگل قابلیت ارسال پیام های زمانبندی شده را به اپلیکیشن پیام‌رسان Google Messages اضافه کرد. این قابلیت در اختیار تمام کاربران قرار می‌گیرد.

گوگل به شما اجازه می‌دهد طبق برنامه‌ریزی از طریق جیمیل یک ایمیل را ارسال کنید. اکنون می‌خواهد قابلیت مشابهی را به اپلیکیشن پیام‌رسان Google Messages نیز بیاورد.

قابلیت ارسال پیام های زمانبندی شده که “Schedule Send” نام دارد، به کاربران اجازه می‌دهد پیامشان را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در زمان مشخصی برای مخاطبشان ارسال شود. وب‌سایت اندروید پلیس گزارش می‌دهد این قابلیت از نوامبر سال ۲۰۲۰ در اختیار برخی از کاربران قرار گرفته است و اکنون به صورت گسترده‌تری در دسترس سابر کاربران پلتفرم اندروید قرار خواهد گرفت.

عملکرد پیام های زمانبندی شده چگونه است؟

استفاده از Schedule Send بسیار ساده است. کافیست پس از تایپ پیام خود دکمه ارسال را فشار داده و نگه دارید. سپس کادری روی صفحه نمایان خواهد شد که به شما اجازه می‌دهد از بین تاریخ و ساعت‌های آماده یکی را برای ارسال انتخاب کنید. البته گزینه‌ای برای تنظیم و تاریخ سفارشی شما نیز وجود دارد. سپس روی دکمه ارسال کلیک کنید. وقتی پیام شما با موفقیت زمانبندی شده باشد، زیر آن عبارت Scheduled message دیده می‌شود.

پیام های زمانبندی شده در پیام رسان گوگل

کاربران می‌توانند پیامشان را پیش از تعیین زمان ارسال به‌روزرسانی کرده یا آن را پاک کنند. همچنین امکان ارسال فوری پیام مورد نظر نیز وجود دارد. البته برای استفاده از قابلیت ارسال پیام های زمانبندی شده گوشی شما باید به اینترنت متصل باشد. چرا که این یکی از قابلیت‌های انحصاری اپلیکیشن Google Messages است.

دسترسی به این قابلیت متکی بر به‌روزرسانی سرور است؛ بنابراین اگر اپلیکیشم پیام‌رسان گوگل را به آخرین نسخه ارتقاء داده‌اید نباید انتظار داشته باشید که حتماً به این قابلیت هم دسترسی پیدا کنید. انتظار داریم طی روزهای آینده این قابلیت در دسترس کاربران بیشتری قرار بگیرد.

این ویژگی جذابی است، اما بسیاری از کاربران اندروید از داشتن آن محروم خواهند بود؛ چرا که بسیاری از گوشی‌سازها ترجیح می‌دهند پیام‌رسان شخصی خود را روی گوشی‌هایشان نصب کنند. خوشبختانه شما می‌توانید اپلیکیشن Google Messages را روی گوشی خود نصب کرده و به عنوان پیام‌رسان پیشفرض دیوایی خود دربیاورید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*