تعرفه واردات خودرو

تعرفه واردات خودرو در سال ۱۴۰۰ مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹ تعرفه واردات خودرو در سال ۱۴۰۰ را تعیین کردند.

صبح یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی بند الحاقی یک تبصره ٧ را تصویب کردند که طبق آن تعرفه واردات ماشین در سال ۱۴۰۰ مشخص شد.

تعیین تعرفه واردات خودرو در سال ۱۴۰۰

بر اساس مصوبه‌ای که نمایندگان مجلس تصویب کردند، در سال ۱۴۰۰ حقوق ورودی خودروهای سواری حداقل به میزان هشتاد و شش درصد (۸۶%) ارزش گمرکی آن تعیین خواهد شد. سایر موارد مصوب شده در خصوص واردات کالا در سال آینده به شرح زیر است:

۱.‌ نرخ ارز محاسبه ارزش گمرکی کالاهای وارداتی در سال ۱۴۰۰ در تمامی موارد از جمله محاسبه حقوق ورودی، طبق برابری نرخ ارز اعلام شده بانک مرکزی (نرخ سامانه مبادله الکترونیکی ets) در روز اظهار و مطابق ماده (۱۴) قانون امور گمرکی است.

۲.‌ در سال ۱۴۰۰ نرخ ۴ درصد حقوق گمرکی مذکور در صدر بند (د) ماده (۱) قانون امور گمرکی برای کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده‌های کشاورزی و دامی به ۱ درصد و برای سایر کالاها به ۲ درصد ارزش گمرکی کالا تقلیل پیدا می‌کند.

۳.‌ در سال ۱۴۰۰ مبلغ ریالی حقوق ورودی هر واحد کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی مصرفی و نهاده‌های کشاورزی و دامی نباید افزایش پیدا کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*