دوچرخه های الکتریکی پورشه

دوچرخه های الکتریکی پورشه با قیمت سرسام‌آور معرفی شدند

دوچرخه های الکتریکی پورشه در دو نسخه به نام‌های Porsche Sport و Cross، با موتور الکتریکی شیمانو و قیمت ۱۰ هزار دلاری معرفی شدند.

شرکت خودروسازی آلمانی پورشه چند روز پیش از جدیدترین اتومبیل الکتریکی خود به نام پورشه تایکان کراس توریسمو رونمایی کرد. اما در کنار آن، از دو دوچرخه برقی نیز رونمایی شد. دوچرخه های الکتریکی پورشه که فروش آن‌ها از بهار پیش رو آغاز می‌شود، نخستین دوچرخه‌های ساخت این کمپانی نیز محسوب می‌شوند.

این دو دوچرخه برقی که پورشه اسپورت “Porsche Sport” و پورشه کراس “Porsche Cross” نام دارد، با کاربری‌های متفاوتی طراحی شده‌اند. همانطور که از نامشان پیداست مدل اسپورت برای جاده‌های معمولی و استفاده روزمره طراحی شده، در حالی که مدل کراس یک دوچرخه آفرود است.

دوچرخه های الکتریکی پورشه

دوچرخه های الکتریکی پورشه

نسخه Sport

در بخش طراحی مدل Sport به بدنه‌ای از جنس فیبرکربن فول ساسپنشن (با کمک فنر کامل) تجهیز شده و ۲۱.۷ کیلوگرم وزن دارد. هم در جلو و هم در پشت آن چراغ‌هایی قرار داده شده، در حالی که به موتور الکتریکی Mid-Drive شیمانو نیز مجهز هستند. قیمت این دوچرخه ۱۰ هزار و ۸۰۰ دلار اعلام شده است.

دوچرخه های الکتریکی پورشه

نسخه Cross

در سمتی دیگر مدل Cross که آن هم به بدنه فیبر کربن و موتور Mid-Drive شیمانو مجهز است، ظاهر ماجراجویانه‌‌تری دارد. این دوچرخه نیز به صورت فول ساسپنشن طراحی شده که امکان حرکت آسان در جاده‌های پر دست انداز را فراهم می‌کند. در بخش ترمز نیز این دوچرخه از ترمز دیسکی هیدرولیک Magura-MT Trail استفاده می‌کند که سایز بزرگ و مقاوم در برابر حرارت است. پورشه کراس ۲۲ کیلوگرم وزن دارد و با قیمت ۸ هزار و ۵۴۹ دلاری به فروش خواهد رسید.

هر دو دوچرخه از موتور الکتریکی Shimano EP8 قدرت می‌گیرند که کمی کوچک‌تر از مدل EP7 است، اما حرکت با حداکثر سرعت ۲۵ کیلومتر بر ساعت با یاری گرفتن از پدال‌ها را فراهم می‌کند. پورشه قرار است هر دو دوچرخه را از بهار پیش رو روانه بازار کند. نظر شما در مورد این دو دوچرخه گران قیمت چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*