اشتراک گذاری فیلم و سریال

اشتراک گذاری فیلم و سریال در رسانه‌های کاربر محور شرطی می‌شود

کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر طرح الزام احراز هویت برای اشتراک گذاری فیلم و سریال در رسانه‌ها را به تصویب رسانده است.

در روز گذشته در جریان پنجمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر که با حضور علی عسکری رئیس صدا و سیما، امامیان رئیس ساترا، قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، وحید مجید رئیس پلیس فتا ناجا، بابایی معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور، جلالی دستیار رئیس سازمان تبلیغات، قاضی زاده نماینده مجلس، فرهمند معاون تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا و شاه آبادی معاون سیما برگزار شد طرح اشتراک گذاری فیلم و سریال در رسانه‌های کاربر محور به شرط احراز هویت کاربر به تصویب رسید. در همین راستا معاون امور حقوقی ساترا مکلف شد که نحوه احراز هویت کاربران را در قالب سند و دستورالعمل تهیه کند تا این سند در جلسه پیش روی کمیسیون مذکور بررسی شود.

احراز هویت برای اشتراک گذاری فیلم و سریال

به احتمال زیاد قصد کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر از تصویب قانون احراز هویت برای به اشتراک گذاشتن فیلم و سریال در رسانه‌های کاربر محور حمایت از قانون کپی رایت صاحبان اثر بوده است. با انجام این عمل کاربران عادی و افرادی که هویت آن‌ها در پلتفرم‌های اشتراک گذاری ویدئو مانند آپارات و نماشا و… مشخص نیست نمی‌توانند به شکل غیرقانونی محتوای صاحب اثر را انتشار دهند.

مدتی قبل عده زیادی از سایت‌های غیر قانونی فیلم و سریال به شکل همزمان از دسترس خارج شدند و این امر باعث شد تا دو پلتفرم رسمی فیلیمو و نماشا به عنوان مراجع رسمی اشتراک گذاری فیلم و سریال در کشور با آزادی عمل بیش‌تری فعالیت کنند.

فیلیمو و نماشا از مدت‌ها قبل بدون توجه به حق امتیاز و بدون آن که هزینه‌ای را به صاحبان اثر پرداخت کنند، فیلم و سریال‌های خارجی  را دوبله و سانسور می‌کردند و در اختیار کاربر قرار می‌دادند و این کار برای آن‌ها به یک منبع درآمد تبدیل شده بود. اکنون احراز هویت کاربران به منظور حفظ قانون کپی رایت با رویکردی که ساترا در مقابل این دو پلتفرم از خود نشان داده است در تناقص خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*