سفر به درون کرم چاله

انسان می‌تواند در سفر به درون کرم چاله زنده بماند

بر اساس اظهارات جدید محققان انسان می‌تواند در سفر به درون یک کرم چاله زنده بماند. البته هنوز هیچ‌کس موفق به دیدن کرم‌ چاله نشده است.

بر اساس آخرین مطالعات دانشمندان انسان‌های می‌توانند در سفر به درون کرم چاله زنده بمانند. با توجه به این که عمر انسان کوتاه و جهان وسیع است، حرکت سریع‌تر از سرعت نور می‌تواند یکی از راه‌های سفر به اعماق جهان باشد؛ اما این امکان وجود دارد که ما بتوانیم این کار را فقط در مدت یک ثانیه انجام دهیم و مسافت غیر قابل باوری را به یک باره به واسطه یک کرم چاله طی کنیم.

طبق چندین مطالعه‌ جدیدی که در مجله Physical Review Letters به انتشار درآمده، معلوم می‌شود که انسان می‌تواند در جریان سفر به درون کرم چاله زنده بماند. اکثر افراد علاقه‌مند به علم یا حتی سینما با کرم چاله آشنا هستند. جایی که کرم چاله‌ها گوشه‌های دور کهکشان را به وسیله یک درگاه میان بعدی به یکدیگر وصل می‌کنند که باعث زخم شدن بافت فضا و زمان می‌شود و همچنین منجر به پیمودن یک مسیر طولانی در کمترین زمان ممکن می‌شود. اما لازم به ذکر است که تا به امروز هیچ‌کس موفق به دیدن و سفر به درون کرم چاله نشده است.

این پدیده فرضی در فیزیک با موضوع‌های خطرناکی مانند سقوط و فروپاشی گرانشی رو‌به‌رو است. به زبان روان‌تر، اگر کرم چاله وجود داشته باشد ماده معمولی از انتقال از یک دهانه یا روزنه به یک روزنه دیگر جلوگیری می‌کند. گرچه عده‌ای از محققان معتقد هستند که برای باز کردن این دروازه‌های کیهانی می‌توان را چاره‌ای پیدا کرد، مثلا از ماده بیگانه (exotic matter) بهره برد.

اظهارات محققان در رابطه با سفر به درون کرم چاله

با این وجود بر اساس اظهارات خوزه بلازکوئز سالسدو از دانشگاه کامپلوتنس مادرید این امکان وجود دارد که انسان بدون در اختیار داشتن ماده بیگانه این کار را انجام دهد. به اعتقاد محققان ماده مذکور متشکل از فرمیون‌ها است که یک واحد بنیادی از ماده محسوب می‌شود.

سالسدو در مطالعات خود عنوان کرد که ما اگر بتوانیم بار و جرم فرمیون‌ها را با تغییر همراه کنیم، این احتمال وجود دارد که بتوانیم یک کرم چاله قابل عبور را به وجود بیاوریم؛ اما این امر فقط در صورتی می‌تواند مفید باشد که نسبت بار کل به جرم کل درون کرم چاله بزرگ‌تر از حد نظر دیگری باشد که به وسیله سیاه چاله تعیین می‌گردد.

البته باید گفت که ایرادهای مهم دیگری نیز وجود دارد؛ مثلا کرم چاله‌های این‌چنینی در ابعاد میکروسکوپی هستند، این امر بدان معنا است که حتی سنگین‌ترین تمرینات ورزشی هم نمی‌تواند انسان را به اندازه لاغر کند که مناسب این سفر شود.

با این وجود خوان مالدسینا از انستیتوی مطالعات پیشرفته در نیوجرسی و الکسی مایلخین از دانشگاه پرینستون شاید راه‌حلی را برای این موضوع پیدا کرده باشند. آن‌ها در مقاله دوم آورده‌اند که یک انسان‌ می‌تواند از کل کهکشان راه شیری در مدت زمان کمتر از یک ثانیه عبور کند.

از همه مهم‌تر این که حداکثر نیروی شتاب از ۲۰ گرم بیش‌تر نمی‌شود و مسافر یک کرم چاله تنها در مدت یک ثانیه از یک سمت کرم چاله به سمت دیگر آن می‌رود. این در حالی است که خارج از کرم چاله هزاران سال طی این یک ثانیه می‌گذرد.

این کار به چند دلیل حائز اهمیت است که یکی اصلی‌ترین آن‌ها مربوط به توسعه یافتن تهدیدهای جسمی برای انسان در کره زمین است. مثلا اگر در اواخر سال ۲۰۱۹ شما می‌دانستید که چه چیزی قرار است در سال ۲۰۲۰ اتفاق بیفتد و یک کرم چاله فعال نیز در دسترس بود، آیا شما قصد نمی‌کردید که از یک سال فاجعه‌بار گذر کنید؟ البته هنوز هیچ‌کس اطلاعی ندارد که آیا سال ۲۰۲۱ از سال ۲۰۲۰ بهتر است یا خیر.

چه اتفاقی می‌افتاد اگر قادر بودید از درون یک کرم چاله سفر کنید و از زمین هزاران سال و سال‌های نوری فاصله بگیرید؟ ممکن است این سخنان عجیب باشد، اما این احتمال وجود دارد که انسان بتواند در آینده دور با استفاده از یک کرم چاله از سختی‌ها فرار کند یا حتی گونه‌های در حال انقراض را به وسیله آن از نابودی نجات دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بسیار مطلب مفید و زیباس
    منم این موضوع رو تایین میکنم که میشه کرم چالش باز کرد