پلتفرم WebXR گوگل

گوگل با پلتفرم WebXR می‌خواهد جذابیت بیشتری به زندگی‌ها ببخشد

گوگل با پلتفرم WebXR تجربه فناوری واقعیت گسترده (ترکیبی از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی) را به گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌آورد.

ترکیب فناوری‌های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) باعث به وجود آمدن فناوری واقعیت ترکیبی (MR) که اخیراً با عنوان واقعیت گسترده (XR) نیز شناخته می‌شود، همیشه این پتانسیل را داشته است که نه تنها زندگی‌ها را سرگرم کننده‌تر، بلکه پربارتر هم کند. هرچند اکثر اپلیکیشن‌هایی که با این فناوری‌ها ایجاد شده‌اند بیشتر به جنبه سرگرم کننده آن توجه می‌کنند و اغلب مردم تصور می‌کنند که واقعیت گسترده فقط مناسب سرگرمی است. هرچند واقعیت گسترده برای سرگرمی هم تجربه‌ی جذابی محسوب می‌شود، اما پلتفرم WebXR گوگل که برای گوشی‌های هوشمند توسعه پیدا کرده، نشان می‌دهد که این فناوری چقدر می‌تواند آموزنده و کاربردی‌تر از آن چیزی که تصور می‌کنید باشد.

وب ایکس آر طراحی شده تا فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را به داخل مرورگرهای وب بیاورد. هرچند این پلتفرم کمک می‌کند کاربران بیشتری تنها توسط گوشی هوشمند خود به فناوری XR دست پیدا کنند، اما همچنان گوشی شما باید از سخت افزار مناسبی نظیر دوربین و حسگرها برای سازگاری با این پلتفرم برخوردار باشد.

ویدیوی معرفی پلتفرم WebXR گوگل

دانلود ویدیو

چه دستگاه بهتر دیگری به جز تلفن همراه برای تجربه کردن این فناوری در هر کجا و هر زمانی که خواستید وجود دارد؟ این دقیقاً همان چیزی است که پلتفرم وب ایکس آر گوگل آن را دنبال می‌کند و می‌خواهد این تجربه جذاب را به گوشی‌های هوشمند بیاورد تا هر زمانی نیاز داشتید، فوراً به آن دسترسی پیدا کنید. یکی از امکاناتی که مبتنی بر این فناوری توسعه پیدا کرده و در پلتفرم webXR یافت می‌شود، SODAR نام دارد. SODAR که سال گذشته و در اوایل پیک سنگین همه‌گیری کروناویروس رونمایی شد، به مردم می‌آموزد تا چگونه باید فاصله اجتماعی را از یکدیگر رعایت کنند. دیگر قابلیت این فناوری Measure Up نام دارد که از دوربین‌ها و حسگرهای گوشی شما برای اندازه‌گیری ارتفاع هر شی‌ء که روی زمین قرار گرفته، استفاده می‌کند.

قابلیت جدید دیگری که به این پلتفرم اضافه شده، Floom نام دارد که یک روش جدید و جالب برای کشف سیاره‌ای که در آن زندگی می‌کنیم است. مرورگر خود را باز کنید تا از طریق زمین، تونلی به آن سوی کره‌ی زمین باز شود و ببینید چه چیزی دقیقاً در نقطه مقابل آن جایی که ایستاده‌اید روی کره‌ی زمین است. و اما به زودی یک قابلیت جدید به نام Picturescape نیز به این پلتفرم اضافه خواهد شد که گالری تصاویر شما در Google Photos را به یک گالری شناور در هوا تبدیل می‌کند تا شما در یک فضای واقعیت ترکیبی با خاطراتتان ملاقات کنید.

پلتفرم WebXR گوگل

همه‌ی چیزی که برای تجربه کردن این پلتفرم نیاز دارید، یک گوشی اندرویدی سازگار و نصب آخرین نسخه مرورگر گوگل کروم روی آن است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*