پرفروش ترین گوشی های ژانویه 2021

پرفروش ترین گوشی های ژانویه ۲۰۲۱؛ حضور آیفون ۱۲ اپل

فهرست پرفروش ترین گوشی های ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شده است. بر اساس این لیست، آیفون ۱۲ اپل در صدر ده گوشی پرفروش این ماه جای دارد.

نیمه اول سال گذشته بود که آیفون ۱۱ رتبه نخست پرفروش ترین تلفن‌های هوشمند را در اختیار داشت. در طی سال نیز این گوشی یکی از پرفروش‌ترین‌ها باقی ماند. امروز، Counterpoint Research لیستی منتشر کرده است و پرفروش ترین گوشی های ژانویه ۲۰۲۱ را اعلام کرده است. اپل بار دیگر و این بار با آیفون ۱۲ در صدر این لیست جای گرفته است.پرفروش ترین گوشی های ژانویه 2021

بر اساس این گزارش، گوشی‌های آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس، حدود ۷۱ درصد از کل میزان فروش اپل در ژانویه را به خود اختصاصی داده و در سه رتبه نخست پر فروش ترین گوشی های ماه قرار گرفته‌اند. به دلیل اینکه گوشی‌های ۵ جی اپل کمی دیرتر عرضه شدند، تقاضای بسیار زیادی داشتند.

نکته جالب دیگر این است که در جایگاه چهارم این لیست، گوشی آیفون ۱۱ قرار گرفته است. این دستگاه همچنان در میان طرفدران اپل محبوبیت خاصی دارد. حدود یک سوم فروش کل اپل، در بازار ایالت متحده است و ما بقی در بازارهای جهانی ثبت شده است.پرفروش ترین گوشی های ژانویه 2021

در کمال تعجب، اپل دو نماینده دیگر در این فهرست دارد. آیفون ۱۲ مینی در جایگاه هشتم دستگاه‌های پرفروش ژانویه قرار گرفته است. پیش از این، در خبرهایی به توقف خط تولید این دستگاه به دلیل فروش کم اشاره شده بود اما به نظر در ماه ژانویه با استقبال نسبی رو به رو شده است. iPhone SE 2020 نیز دیگر نماینده اپل بوده و دهمین گوشی این رده بندی است.

به جز اپل، تنها دستگاه‌هایی از کمپانی‌های سامسونگ و شیائومی در میان ده گوشی پرفروش ماه نخست ۲۰۲۱ قرار دارند.  ردمی ۹ ای و ردمی ۹ به ترتیب با دو و یک درصد از فروش کل این ماه، جایگاه‌های پنجم و ششم را از آن خود کرده‌اند. بر اساس این گزارش، یک چهارم فروش کل شیائومی، مربوط به گوشی‌های زیر ۱۵۰ دلار است.

گوشی‌های گلکسی ای ۲۱ اس و ای ۳۱ در جایگاه‌های هفتم و نهم قرار گرفته‌اند. این گوشی‌ها در بازارهایی همچون هند محبوب بوده‌اند و به تازگی دچار کاهش قیمت نیز شده‌اند. این گزارش می‌گوید در بخش میانرده سرعت رشد شیائومی بسیار زیاد بوده و توانسته گوی سبقت را از سری Galaxy A سامسونگ، برباید.

احتمالا در ماه آینده و با عرضه میان‌رده‌های ۵G، این لیست دچار تغییرات فراوانی شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*