گوشی های گلکسی قدیمی

سامسونگ گوشی های گلکسی قدیمی را به دستگاه بررسی سلامت چشم تبدیل می‌کند

سامسونگ گوشی های گلکسی قدیمی خود را برای استفاده در بخش بهداشت چشم در مناطق توسعه نیافته به دستگاه بررسی سلامت چشم تبدیل می‌کند.

شرکت سامسونگ الکترونیکس گوشی های گلکسی قدیمی خود را تغییر کاربری داده و برای استفاده در بخش بهداشت چشم در مناطق توسعه نیافته اختصاص می‌دهد. سامسونگ با همکاری سازمان جهانی پیشگیری از نابینایی (IAPB) و دانشگاه پزشکی یونسی (YUHS) در کره، گوشی های هوشمند گلکسی را که دیگر استفاده نمی‌شوند به دستگاهی برای تشخیص بیماری‌های چشم تبدیل می‌کند. این برنامه می‌تواند به رسیدگی به حدود یک میلیارد مورد از مشکلات بینایی کمک کند که در صورت تشخیص به موقع امکان پیشگیری از آنها وجود دارد.

تغییر کاربری گوشی های گلکسی قدیمی

گوشی های گلکسی

به گفته سازمان جهانی بهداشت حداقل ۲.۲ میلیارد نفر به شکلی از مشکلات بینایی مبتلا هستند اما در صورت تشخیص به موقع، نیمی از این موارد قابل پیشگیری خواهند بود. به همین دلیل بسته به امکان دسترسی به دستگاه‌های تشخیص مشکلات بینایی، میزان وقوع این موارد در بخش‌های مختلف جهان، متغیر است. براساس تخمین‌ها میزان ابتلا به این موارد در مناطق با درآمد پایین یا متوسط تا چهار برابر بیشتر از مناطق پردرآمد است.

سونگ کو کیم، معاون بخش مدیریت پایداری موبایل سامسونگ می‌گوید:

مردم سراسر جهان در دسترسی به مراقبت‌های درمانی پایه، با موانع زیادی مواجه هستند و به نظر ما این فرصت وجود داشت که با طراحی راهکارهای هوشمند و نوآورانه، دستگاه‌هایی را که دیگر استفاده نمی‌شوند به ابزاری برای پیشبرد پایداری و تاثیرگذاری مثبت بر جامعه خودمان تبدیل کنیم.

گوشی های گلکسی

او افزود این برنامه نمادی از باور سامسونگ مبنی بر آن است که فناوری می‌تواند به غنای زندگی کمک کرده و آینده‌ای پایدارتر برای همگان بسازد. شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۷ برنامه تغییر کاربری گوشی های بدون مصرف گلکسی را آغاز کرد تا بتواند کاربردی مناسب برای دستگاه‌های استفاده شده خلق کند. در این برنامه گوشی های گلکسی قدیمی به بخش اصلی دوربین دستی EYELIKE تبدیل می‌شود که یک لنز روی آن قرار گرفته و برای عکس برداری و تشخیص Fundus از آن استفاده می‌شود.

گوشی های گلکسی

این گوشی های گلکسی از هوش مصنوعی برای تحلیل و تشخیص بیماری بر اساس تصاویر گرفته شده از چشم استفاده خواهند کرد و با اتصال به یک اپلیکیشن به صورت دقیق داده‌های بیمار را بررسی کرده و با هزینه‌ای بسیار کمتر از ابزارهای درمانی تجاری، یک روند درمانی را پیشنهاد می‌دهد. این دستگاه ارزان قیمت می‌تواند برای تشخیص بیماری‌هایی استفاده شود که در صورت عدم تشخیص ممکن است به نابینایی، ریتینوپاتی ناشی از دیابت، نابینایی تدریجی و تضعیف مولکولی به دلیل پیری منجر شود.

گوشی های گلکسی

سامسونگ در سال ۲۰۱۸ در برنامه‌ای مشترک با IAPB و مرکز پزشکی یونسی، بیش از ۱۹ هزار بیمار را در ویتنام و با کمک همین دوربین‌ها معاینه کرد. در سال ۲۰۱۹ نیز ۹۰ هزار عدد از این دستگاه‌ها را در اختیار فعالان حوزه درمان در بخش‌های دور افتاده کشور قرار داد که به امکانات کلینیکی دسترسی ندارند. اکنون سامسونگ این برنامه را به هند، مراکش و گینه نو توسعه داده است.

سامسونگ با اجرای برنامه‌هایی مانند تغییر کاربری گلکسی، نه تنها فناوری‌های نوآورانه‌ای را عرضه می‌کند بلکه تجربه ما از دنیا را تغییر می‌دهد و به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد تا نقشی کلیدی در توسعه رفتارهای سازگار با محیط زیست داشته باشند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. همیشه و چندین دهه ست که سامسونگ کارهای بشر دوستانه رو به رایگان در اختیار جهانیان قرار داده…نمونه دیگه ش چند میلیون گوشی اس ۳ رو در اختیار مردم مبتلا شده به ابولا قرار داد و بعد از پایان مریضی همشون رو معدوم کردن…جالب توجه اینکه این گوشیها از سال ساختشون یکسال بیشتر نگذشته بود…نمونه دیگه ش احیای جنگل بزرگی در ایران و کمک به جنگل داری ایران بود…بماند هزاران کمک به سیل زده ها و زلزله زده ها و برنامه ه ای آموزشی رایگان برای ساخت ربات،معلولین و نابیناها در ایران کرد
    زنده باد این شرکت مردمی..واسه همینه ۱۵ ساله مقام اول بیشتر صنایع رو در دنیا داره
    زنده باد سامسونگ و مرگ بر مسئولین ایران که کمر به نابودی این مرز و بوم دارن

  2. ایول کار درستی میکنه سامسونگ عاشقتم تو بی نظیری 👌👌⚘⚘