ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل: قصد داریم بین مردم ارتباط همه‌جانبه دیجیتال برقرار کنیم

مدیرعامل ایرانسل با تاکید بر گسترش حمایت از تولیدات داخلی و بومی‌سازی نیازهای فناورانه گفت ایرانسل به دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبه دیجیتال بین مردم است.

مراسم آنلاین چهاردهمین گردهمایی مدیران ایرانسل روز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ برگزار شد. دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل در این مراسم در خصوص چالش‌ها و دستاوردهای گذشته و همچنین برنامه‌های آینده ایرانسل در پیگیری استراتژی‌ها و اهداف جدید با تکیه بر توان بومی و طبق تجربه بین‌المللی سخت گفت. وی افزود حمایت از تولیدات داخلی و شرکت‌های ایرانی فعال در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از راهبردهای اصلی ایرانسل در افق پیش‌رو محسوب می‌شود و قصد داریم روی گسترش و تقویت این روند تمرکز کنیم.

مدیرعامل ایرانسل در ادامه گفته‌های خود بیان کرد از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ ویروس کرونا در جهان شیوع پیدا کرد و چالش‌های بی‌سابقه‌ای را برای تمام مشاغل دنیا به همراه داشت. دکتر بیژن عباسی آرند، در ادامه تاکید کرد:

ام تی ان ‌ایرانسل به عنوان یک اپراتور دیجیتال، به عملکرد خود در زمینه نوآوری و انعطاف‌پذیری افتخار می‌کند، اما همچنان بحث در مورد موانع موجود ناشی از این عارضه مداوم، از اهمیت به سزایی برخوردار است.

عباسی آرند در ادامه از تهدیدات جدی صنایع مخابراتی جهان در دوران کرونا به اطمینان از حسن نگهداری و در دسترس بودن زیرساخت‌ها، طراحی مجدد هدف‌گذاری مدیریت منابع انسانی، بهبود کارایی سرمایه‌گذاری و بازدهی شبکه، بهره‌برداری از تغییر ساختار بازار و انطباق با چشم‌انداز در حال تغییر حقوقی اشاره کرد و گفت ام تی ان ایرانسل تلاش بسیار مناسبی در مقابله با چنین چالش‌هایی نشان داده است.

عملکردهای مثبت ایرانسل در سال ۹۹

عباسی آرند از عملردهای مثبت این اپراتور در سال ۹۹ به ۸ ماه یکه‌تازی در راه‌اندازی شبکه ۵G برای نخسین بار در ایران، در شهرهای تهران، شیراز، کیش و مشهد و ثبت بالاترین رکورد سرعت در شبکه کاربردی و واقعی ۵G، افتتاح مرکز داده بزرگ ایرانسل (مرکز داده اقماری شماره یک شبکه ملی اطلاعات) در غرب تهران توسط رئیس‌جمهور، مهر تأیید بر عنوان «اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال کشور» از سوی مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بالاترین پوشش اینترنت پرسرعت همراه روستایی در کشور بر اساس اعلام رسمی وزیر ارتباطات، دریافت تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف‌کننده برای هفتمین سال متوالی، شروع فعالیت‌های مطالعاتی برای پیشتازی در ارائه ۶G در ایران، هوشمندسازی فرایندهای ارتباط با مشتریان، ۱۳.۳ میلیون کاربر فعال در ابر اپلیکیشن ایرانسل‌من، دستیابی به رتبه اول میان شرکت‌های گروه MTN در سال ۲۰۲۰، حمایت از ششمین دوره Elecom Stars با هدف اطمینان از توسعه نوآوری در اکوسیستم دیجیتال، تأسیس «مرکز توسعه شغلی ایرانسل» با هدف آماده‌سازی ذهن جوان ایرانی در مسیر اشتغال حرفه‌ای، توسعه همه‌جانبه ایرانسل لبز در دومین سال فعالیت، راه‌اندازی «مرکز تعمیرات فنی ایرانسل» و نیز دریافت گواهینامه بین‌المللی برای انطباق مرکز داده ایرانسل با استانداردهای جهانی اشاره کرد.

مدیرعامل ایرانسل در پایان خاطرنشان کرد:

ایرانسل به دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبه دیجیتال بین مردم است؛ به همین دلیل، ایرانسل اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با تدوین استراتژی جامع پنج ساله خود با عنوان «آرمان ۲۰۲۵»، در آینده نیز که احتمالا اپراتورهای ارتباطی دیگری در کنار ایرانسل وارد فضای اپراتور دیجیتال شوند، کماکان به دنبال حفظ جایگاه خود به عنوان «برترین اپراتور دیجیتال ایران» در قلب استراتژی خود است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*