مخفی کردن لایک ها در اینستاگرام

اینستاگرام بار دیگر مخفی کردن لایک ها را آزمایش می‌کند

اینستاگرام برای بار دیگر تصمیم به مخفی کردن لایک ها دارد تا دغدغه تعداد لایک در بین کاربران را از بین ببرد و آن را به فضایی شاد مبدل کند.

اخیرا اینستاگرام قصد دارد که بار دیگر تعداد لایک‌های کاربرانش را مخفی کند تا به نوعی دغدغه و اضطراب محبوبیت در این شبکه اجتماعی را از بین ببرد و آن را به محیطی شاد و سرگرم کننده تبدیل کند. این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۹ آزمایشی را آغاز کرد که در آن کاربران می‌توانستند تعداد لایک‌های پست‌هایشان را پنهان کنند، اما اکنون قصد دارد که بار دیگر مخفی کردن لایک ها را گسترده‌تر عملی کند.

آزمایش مجدد مخفی کردن لایک ها در اینستاگرام

کاربرانی که عضو گروه آزمایشی هستند، همچنان می‌توانند تعداد لایک‌های دریافتی پست‌هایشان را ببینند. علاوه بر این آن‌ها می‌توانند تعداد لایک‌هایی که دریافت کرده‌اند را از دید سایر کاربران پنهان کنند. همچنین این کاربران می‌توانند تعداد لایک‌های عمومی را روی همه‌ی پست‌هایی که در تایم لاین آن‌هاست را برای همه غیرفعال کنند.

به گفته اینستاگرام این یک آزمایش شگفت انگیز در اوایل سال جاری است. سرانجام فعال کردن ویژگی مخفی کردن لایک ها برای تعداد زیادی از کاربران توسط اینستاگرام نگرانی‌هایی مانند حذف کامل معیارها را ایجاد می‌کرد.

اما طبق استدلال اینستاگرام، از نظر برخی از کاربران استقبال بسیار چشمگیر از پست‌هایشان به جای تاثیرات مثبت تاثیرات منفی در پی دارد. این مورد به ویژه در میان کاربران جوان اینستاگرام بیشتر به چشم می‌خورد. اگرچه شرایط و ضوابط این برنامه به افراد زیر ۱۳ سال اجازه استفاده از آن را نمی‌دهد، اما با این وجود نگرانی‌های زیادی در خصوص کسب محبوبیت و اعتیادآور بودن آن در بین کاربران جوان اینستاگرام وجود دارد.

گزارشات حاکی از آن هستند که اینستاگرام در حال کار روی نسخه‌ای از این برنامه برای افراد زیر ۱۳ سال است. با این وجود هنوز تضمینی برای انتشار این نسخه وجود ندارد و امکان دارد که امکاناتی مانند لایک همراه با پیام دایراکت از این برنامه حذف شوند تا مناسب استفاده کاربران جوان شود و از آن‌ها محافظت کند.

مانند سایر آزمایشات اینستاگرام، هیچ راهی برای دانستن اینکه چه کسانی در این گروه آزمایشی قرار می‌گیرند، وجود ندارد. همچنین این شبکه اجتماعی در حال بررسی روش‌هایی برای داشتن عملکردی مشابه فیسبوک است که آن هم به صورت آزمایشی صورت می‌گیرد، اما جزئیات نحوه کارکرد آن را شرح نداده است. احتمال دارد که تعداد لایک و ری‌اکشن فیسبوک حذف شود، به عبارتی به خود کاربر که پست را به اشتراک گذاشته امکان مشاهده این تعداد را می‌دهد، اما سایر کاربران نمی‌توانند آن را ببینند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*