هیوندای سانتا کروز 2022

هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ معرفی شد؛ ترکیب توسان با یک پیکاپ کوچک

هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ معرفی شد. پیکاپ سانتا کروز ترکیبی از کراس اوور هیوندای توسان و یک پیکاپ کوچک است. در ادامه با مشخصات محصول جدید هیوندای آشنا می‌شویم.

شرکت کره‌ای هیوندای سرانجام به صورت رسمی از پیکاپ سانتا کروز پرده برداشت. پیکاپ هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ از ساختاری یکپارچه بهره می‌برد و به صورت کامل از پیکاپ‌های سنتی جعبه‌ای شکل متفاوت است. همچنین طراحان هیوندای در طراحی این پیکاپ از کراس اوورهای هیوندای الگو گرفته‌اند و به همین دلیل این خودرو از طراحی جوان‌پسند بهره می‌برد. در واقع هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ کاملا با کراس اوورهای این خودروساز کره‌ای در ارتباط است؛ چراکه این پیکاپ شباهت زیادی به کراس اوور توسان دارد، البته با این تفاوت که طراحان برای آن یک قسمت بار کوچک نیز در نظر گرفته‌اند.

مشخصات هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲

هیوندای سانتا کروز 2022

هرچند هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ از لحاظ ظاهری به کراس اوور توسان شباهت دارد، اما در سایر بخش‌ها این دو خودرو بسیار متفاوت هستند؛ چراکه فاصله محوری سانتا کروز ۳۰۰۵ میلی‌متر بوده که از توسان جدید حدود ۲۴۹ میلی‌متر بیشتر است. همچنین طول سانتا کروز ۴۹۷۰ میلی‌متر بوده و نسبت به توسان ۳۱۵ میلی‌متر کشیده‌تر شده است. هیوندای مدعی است سانتا کروز دارای استایلی جسورانه و حرفه‌ای بوده و از موتورهای قدرتمند در کنار قسمت بار انعطاف‌پذیر بهره می‌برد. همچنین برای این پیکاپ تکنولوژی‌های اتصالی پیشرفته و پلتفرم چهار چرخ کاملا مانورپذیر نیز در نظر گرفته شده است. در واقع هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ بهترین قابلیت‌های پیکاپ‌ها و کراس اوورها را به مشتریان ارائه می‌دهد.

هیوندای سانتا کروز 2022

طول قسمت بار هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ به ۱۳۲۳ میلی‌متر می‌رسد که به این ترتیب از نیسان فرونتیر حدود ۱۷۸ میلی‌متر، از تویوتا تاکوما حدود ۲۰۳ میلی‌متر و از هوندا ریج لاین حدود ۲۰۸ میلی‌متر کوچک‌تر است. هیوندای اعلام کرد با وجود اینکه این پیکاپ از تمام رقبای میان‌سایز خود کوچک‌تر است، اما با این ابعاد خود برای رانندگی‌های شهری، پارک کردن و از لحاظ مانورپذیری یک گزینه ایده‌آل خواهد بود. همچنین بخش بار هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ از یک کاور قفل شونده بهره می‌برد که از سرقت وسایل مالکان جلوگیری خواهد کرد.

هیوندای سانتا کروز 2022

شرکت هیوندای پیکاپ سانتا کروز را با دو موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر مختلف روانه بازار خواهد کرد که پیشرانه اول از نوع تنفس طبیعی بوده و می‌تواند قدرتی برابر با ۱۹۰ اسب بخار و گشتاور ۲۴۵ نیوتن‌متر را به تولید برساند. پیشرانه دوم به توربوشارژر مجهز است و می‌تواند قدرتی برابر با ۲۷۵ اسب بخار و گشتاور ۴۲۰ نیوتن‌متر را تولید کند. موتور تنفس طبیعی از یک گیربکس ۸ سرعت اتوماتیک بهره می‌برد که طبق اعلام هیوندای این گیربکس به صورت ویژه برای بخش باربری سانتا کروز توسعه پیدا کرده است. پیشرانه توربوشارژر نیز از یک گیربکس دو کلاچه با پدال‌های تعویض دنده پشت غربیلک فرمان بهره می‌برد.

هیوندای سانتا کروز 2022

با وجود اینکه هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ طبق پلتفرم محرک جلو طراحی شده است، اما مشتریان می‌توانند برای آن سامانه چهار چرخ محرک را سفارش دهند. این سیستم برای ایجاد احساس اسپرت در محرک عقب، گشتاور بیشتری را به چرخ‌های عقب منتقل خواهد کرد. شرکت هیوندای برای ظرفیت بکسل این پیکاپ نیز اقداماتی را انجام داده است؛ به گونه‌ای که ظرفیت مدل تنفس طبیعی این پیکاپ حداکثر ۱۶۰۰ کیلوگرم و ظرفیت بکسل مدل توربوشارژ چهار چرخ محرک آن نیز ۲۲۷۰ کیلوگرم است.

هیوندای سانتا کروز 2022

هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ را باید ترکیبی از یک کراس اوور و پیکاپ دانست؛ از این رو در بخش نمای جلو شاهد شباهت زیادی با توسان هستیم. بخش عقب این خودرو نیز از چراغ‌های ویژه‌ای بهره می‌برد که تا روی در قسمت بار کشیده شده و باعث شده است نسبت به پیکاپ‌های سنتی نمای کاملا متفاوت و جذابی ایجاد شود. هیوندای برای این پیکاپ رینگ‌های ۱۸ اینچی استاندارد و ۲۰ اینچی سفارشی در نظر گرفته است که باعث افزایش جذابیت ظاهری آن می‌شوند.

هیوندای سانتا کروز 2022

با حضور در کابین این خودرو متوجه خواهید شد که این خودرو به جای پیکاپ، یک کراس اوور مدرن است؛ چراکه به جز دسته‌دنده سنتی، اکثر بخش‌های کابین این خودرو مشابه کراس اوور هیوندای توسان طراحی شده است. در کابین شاهد یک نمایشگر ۱۰ اینچی برای سیستم اطلاعات سرگرمی هستیم که مشتریان برای آن می‌توانند یک صفحه آمپر ۱۰ اینچی و سیستم صوتی Bose را سفارش دهند. از سایر ویژگی‌های کابین این پیکاپ جذاب می‌توان به روکش چرمی صندلی‌ها، کف‌پوش‌های مخملی و محفظه اشیا زیر صندلی‌های عقب اشاره کرد.

هیوندای سانتا کروز 2022

هیوندای سانتا کروز ۲۰۲۲ به صورت استاندارد از سیستم جلوگیری از برخورد جلو، دستیار حفظ حرکت میان خطوط و هشدار توجه راننده بهره می‌برد. همچنین مشتریان می‌توانند برای آن دستیار رانندگی در بزرگراه، هشدار نقاط کور، دستیار خروج ایمن، سیستم دید اطراف، دوربین نقطه کور و هشدار عبور و مرور عقب را سفارش دهند. تولید این خودرو از ماه ژوئن در آلاباما شروع می‌شود و از تابستان آینده در بازار آمریکا به فروش خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بنازم کره جنوبی رو
    کاش یک مسئول کره ای در ایران خراب شده پیدا میشد،حال و روز ما بهتر از این میشد