آپشن پرطرفدار

با ۱۰ آپشن پرطرفدار در خودروهای لوکس آشنا شوید

یکی از موارد مهم در زمان خرید خودرو آپشن‌ها و امکانات آن است. ما قصد داریم در این مقاله به معرفی ۱۰ آپشن پرطرفدار خودروهای لوکس بپردازیم.

یکی از مهم‌ترین مسائل در هنگام خرید یک خودرو آپشن‌های آن است. هرکدام از آپشن‌ها در یک خودرو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بعضی از آپشن‌ها حائز اهمیت بوده و بیش‌تر مورد توجه قرار می‌گیرند و برخی دیگر نیز ممکن است هیچ‌وقت مورد توجه قرار نگیرند. بدون شک یکی از اصلی‌ترین اقدامات شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان برای کسب بازارهای بیشتر و فروش بیشتر به مشتریان، بحث امکانات و آپشن‌ها است. در ادامه این مطلب به معرفی ۱۰ آپشن پرطرفدار در خودروهای لوکس می‌پردازیم.

معرفی ۱۰ آپشن پرطرفدار خودرو

۱- آپشن سقف های متحرک

آپشن پرطرفدار

سقف‌های متحرک از نوع مونروف، سانروف و پانوراما یکی از ۱۰ آپشن پرطرفدار در میان رانندگان و سرنشینان هستند. تفاوت مونروف‌ها و سانروف‌ها در رنگشان است. مانروف‌ها تیره و سانروف‌ها شفاف طراحی می‌شوند. همچنین در کنار این دو، سقف‌های پانوراما قرار دارند که به شکل کامل روی سقف قرار می‌گیرند، بر خلاف مونروف‌ها و سانروف‌ها که در قسمت جلوی اتومبیل قرار می‌گیرند.

۲- قابلیت کروز کنترل تطبیقی

آپشن پرطرفدار

این ویژگی این امکان را به راننده می‌دهد که سرعت را در یک عدد مشخص ثابت نگه دارد تا علاوه بر عبور نکردن از سرعت مجاز و جریمه شدن، بتواند به پای خود نیز استراحت دهد. امروزه آپشن‌های کنترل فاصله با اتومبیل جلو و رادار به سیستم کروز کنترل اختیارات وسیع‌تری می‌دهند و خیال راننده را بابت تصادف و برخوردهای احتمالی راحت می‌کند.

۳- آپشن دسترسی و استارت بدون کلید یا KLS

آپشن پرطرفدار

یکی دیگر از ۱۰ آپشن پرطرفدار در میان افراد دسترسی و استارت بدون کلید است. در این قابلیت با بهره‌گیری از کنترل از راه دور با برد ۲ تا ۲۵ متری می‌توانید با استفاده از دکمه‌های قرار داده شده درب اتومبیل خود را بگشایید. هنگامی که راننده سوار خودرو می‌شود می‌تواند با بهره‌گیری از دکمه استارت خودروی خود را روشن کند. البته باید توجه کرد که هنگام استارت زدن، کنترل از راه دور باید در فاصله یک متری دکمه استارت قرار داشته باشد و از کنار آن خارج نشود، زیرا به شکل خودکار وجود کنترل از راه دور به وسیله دکمه استارت چک می‌شود.

۴- قابلیت مکان یاب یا GPS

آپشن پرطرفدار

GPS به علت استفاده فراوان در تبلت‌ها و موبایل‌ها، یکی از محبوب‌ترین سامانه‌های استفاده شده برای خودرو است. به دنبال فعال شدن این قابلیت، ردیابی ماهواره‌ای با GPS انجام شده و توسط یک نقشه گرافیکی روی مانیتور ماشین به نمایش در می‌آید تا راننده بتواند مسیریابی صحیحی تا مقصد مد نظر خود داشته باشد. استفاده از این قابلیت به منظور پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر هم کاربردی است.

۵- قابلیت حافظه تنظیمات صندلی

آپشن پرطرفدار

هنگامی که چند نفر از اعضای خانواده از یک اتومبیل استفاده می‌کنند، کاربردی‌ترین آپشن موجود،‌حافظه صندلی خواهد بود تا تنظیمات هر شخص را ذخیره و راننده در زمان احتیاج فقط به واسطه فشردن دکمه مورد نظر صندلی، آینه‌ها و فرمان را به حالت دلخواه خود تنظیم کند.

۶- آپشن پارک کردن اتوماتیک یا Auto Park

آپشن پرطرفدار

یکی دیگر از ۱۰ آپشن پرطرفدار در میان علاقه‌مندان به خودرو قابلیت پارک کردن اتوماتیک است. پارک کردن دوبل برای اغلب رانندگان دشوار است و بعضی از داوطلبان رانندگی به علت پارک دوبل غیر استاندارد در آزمون رانندگی رد می‌شوند. این قابلیت به راننده کمک می‌کند با قرار دادن اتومبیل به شکل موازی در کنار خودرو جلوی محل پارک، اختیار پارک را به اتومبیل بدهد تا با استفاده از سنسورهای در نظر گرفته شده و فرمول پارک تعریف شده، خودروی خود را به آسانی پارک کند.

۷- قابلیت گرمایش و سرمایش صندلی‌ها

آپشن پرطرفدار

در بعضی از خودروها ضمن استفاده از سیستم‌های سرمایش و گرمایش به‌ روز، در صندلی‌هایشان هم سامانه سرمایش و گرمایش قرار داده شده تا راننده و در بعضی موارد سرنشین جلو در فصل‌های مختلف سال با استفاده از آن دمای بدنشان را تنظیم کنند.

۸- آپشن کنترل پایداری الکترونیکی یا ESP

آپشن پرطرفدار

خیلی از اوقات در پیچ‌ها به علت فرمان‌دهی کمتر یا بیشتر راننده، اتومبیل از مسیر اصلی خود خارج می‌شود. در این موارد راننده کنترل خودرو را از دست می‌دهد و می‌تواند منجر به چپ شدن خودرو شود. سامانه پایداری الکترونیکی، یک آپشن تمام دیجیتال است که در پیچ‌های جاده با استفاده از ترمزهای پشت سر هم به شکل هوشمند از منحرف شدن خودرو به خارج از جاده جلوگیری می‌کند. در بعضی از مدل‌های پیشرفته این سامانه برای کنترل بهتر و دقیق‌تر از قدرت و نیروی موتور کم می‌کند تا اتومبیل دچار انحراف یا چپ کردن نشود.

۹- قابلیت سامانه‌های دید در شب یا Night Vision

آپشن پرطرفدار

یکی دیگر از ۱۰ آپشن پرطرفدار در خودروهای لوکس قابلیت سامانه‌های دید در شب است. عده‌ای از افراد در هنگام شب دیدشان کم شده یا در مواقع خاصی قادر به دیدن جلوی خود نیستند. آپشن دید در شب در ساعات شب که بعضی از جاده‌ها تاریک هستند یا دید راننده کم است، به صورت مادون قرمز تصاویر سیاه سفیدی از جلو را به راننده ارائه می‌دهد. این قابلیت برای راننده‌های اتومبیل‌های بین شهری که شب‌رو هستند بیشتر از سایر افراد کاربرد دارد.

۱۰- آپشن نمایشگر شیشه جلو یا Head-up Display

آپشن پرطرفدار

نمایشگر شیشه جلو یکی از تکنولوژی‌ها نوین دنیای خودرو است که با نمایش اطلاعات مهم خودرو روی شیشه جلو، منجر به عدم نیاز راننده به توجه به صفحه کیلومتر شمار می‌شود. بدین وسیله تمام توجه راننده به جاده خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. فقط Head-up Display و دید در شب بقیش سوسول بازیه… حتی خطرناکه چون انسان کنترل کمتری روی اعمال داره، راجع به آمار صحبت نمیکنم منظورم هویت انسان به عنوان کار بر این ماشینهاست که داره خدشه دار میشه.