لکسوس ای اس
2021.04.05

لکسوس ES نسخه ۲۰۲۲ با تغییراتی در کابین و بدنه عرضه می‌شود

اخیرا تصاویر جدیدی از خودرو لکسوس ES نسخه ۲۰۲۲ منتشر شده است که خبر از تغییراتی چشمگیر درون کابین این ماشین می‌دهد. در ادامه مطلب با گجت نیوز همراه باشید.

بزرگترین تغییری که نسخه جدید لکسوس ES به همراه آورده، یک صفحه نمایش لمسی با طراحی جدید است که در دو سایز متفاوت در دسترس قرار می‌گیرد. اکنون صفحه نمایش مرکزی به راننده نزدیک‌تر است. با این حال تاچ پد پیچیده و گیج‌کننده که در مرکز کنسول قرار داشت، در جای خود باقی مانده است. اما خبر خوشحال کننده این است که کار کردن با صفحه نمایش کمی آسان‌تر از قبل شده است.

تسویا آئوکی، مهندس ارشد شرکت Lexus عنوان کرده است که هدف اصلی آن‌ها، افزایش کیفیت سری ES و اضافه کردن ارزش‌های جدید به این محصول بوده است. از منظر طراحی و ظاهر بیرونی، به سختی می‌توان تغییر بزرگی در نسخه ۲۰۲۲ لکسوس ای اس مشاهده کرد. اما با کمی دقت می‌توان بروز رسانی‌هایی را تشخیص داد.

لکسوس ای اس

مدل جدید Lexus برای اولین بار در نمایشگاه شانگهای رونمایی شد و با نگاهی اجمالی می‌شد حدس زد که سازندگان قصد تغییر در فرمول موفق خود را ندارند. سپر بزرگ و زیبای ذوزنقه‌ای شکل همچنان در جلوی ماشین مشاهده می‌شود. اما در این مدل از ماشین، شاهد چراغ‌های جلویی bi-LED جدیدی هستیم که به صورت اتوماتیک سطح تابش را تنظیم می‌کنند. برای چرخ‌های آلیاژی ماشین هم طراحی جدیدی در نظر گرفته شده است.

در سال ۲۰۲۲، لکسوس ES250 AWD و ES 350 هم به رسم گذشته با پکیج اف اسپورت در دسترس خواهند بود. اما برای اولین بار، خریداران می‌توانند یک ES300h هایبریدی را به عنوان زیر شاخه‌ای از پکیج اف اسپورت Lexus تهیه کنند. این پکیج شامل سپر شبکه‌ای شکل با رنگ تیره، چرخ‌های سفارشی ۱۹ اینچی با آلیاژ سیاه، چرم شخصی‌سازی شده کابین، برچسب F Sport و … می‌شود.

لکسوس ای اس

ضمنا لکسوس ES 350 اف اسپورت سیستم کنترل پویا (DHP) ارتقا یافته‌ای را معرفی می‌کند. این سیستم شامل گزینه‌های +Sport، حالت شخصی‌سازی شده رانندگی (Custom) می‌شود. از ویژگی‌های دیگر آن می‌توان به سیستم تعلیق متغیر و وقف پذیر و سیستم راهنمای پارک جدید اشاره کرد. آقای آئوکی بیان کرده است که برای دستیابی به صدای کم‌تر و رانندگی راحت‌تر، مهندسان الگویی خطی در حرکت ماشین را طراحی کرده‌اند که در پاسخ به چرخش فرمان عمل می‌کند. موردی که در اختیار کامل راننده قرار دارد.

لکسوس ای اس

در داخل ماشین شاهد یک صفحه نمایش ۸ اینچی هستیم که البته می‌توان نسخه ۱۲.۳ اینچی آن را هم سفارش داد. همانطور که در بالا اشاره کردیم، حالا صفحه نمایش به راننده نزدیک‌تر است تا دسترسی به آن راحت‌تر شود. ضمنا ای اس جدید دارای بروز رسانی‌های زیادی برای سیستم امنیتی این ماشین است. سیستم ضدتصادف یا pre-collision ماشین هم از لنز دوربین جدیدی استفاده می‌کند و رادار موجی آن هم دامنه پاسخ‌دهی بیشتری دارد. به همه این موارد، سیستم هشدار و ضدتصادف در جلوی ماشین، ترمز اتوماتیک اضطراری و ویژگی تشخیص عابر را اضافه کنید.

لکسوس ای اس

بروز رسانی‌های دیگر ماشین شامل راهنمای چرخش (ITA)، کنترل فرمان اضطراری (ESA) و رادار تمام سرعت کروز کنترل، کاهش سرعت پیوسته، راهنمای تشخیص لاین می‌شود.  خودرو لکسوس ES مدل ۲۰۲۲ پاییز امسال روانه بازار آمریکا می‌شود. قیمت و جزئیات دیگر این ماشین بزودی توسط سازندگان مشخص می‌گردد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*