6 میلیون دوز واکسن کرونا

بخش خصوصی ۶ میلیون دوز واکسن کرونا وارد می‌کند

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران عنوان می‌کند که بخش خصوصی به تازگی قرارداد واردات ۶ میلیون دوز واکسن کرونا را نهایی کرده است.

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد که متأسفانه در هفته‌های قبل مجددا شاهد افزایش سرعت فراگیری ویروس کرونا، درگیری شدیدتر مردم و فوت روزانه شهروندان بر اثر ابتلا به کرونا بوده‌ایم. در این بین دولت توانایی تعطیلی بعضی از مشاغل را دارد؛ اما با توجه به اهمیت تولید و تأمین نیاز روزانه مردم، تعطیلی واحدهای تولیدی امکان‌پذیر نیست و همین مسئله خطر ابتلای کارگران فعال در این بخش را دو چندان می‌کند.

واکسن کرونا مهم‌ترین عامل برگشتن به زندگی عادی

خوانساری با بیان این که فعلا مهم‌ترین ابزار جهان برای مقابله با ویروس کرونا واکسیناسیون است، بیان کرد در بعضی از کشورهایی که با سرعت زیادتری واکسیناسیون عمومی را آغاز کرده‌اند مشاهده می‌کنیم که امکان بازگشت مرحله به مرحله به زندگی عادی فراهم شده است؛ اما متأسفانه در ایران به علت تأخیر در واردات، این فرآیند مدت زمان بیشتری طول کشید و امید داریم که لااقل واکسیناسیون کادر درمان تمام شود.

وی با اشاره به اعطای مجوز واردات واکسن به شرکت‌های خصوصی اظهار کرد که اتاق بازرگانی در جهت عمل به تعهدات اجتماعی خویش، از شرکت‌های فعال در این حوزه درخواست کرد که تمام توان خود را به منظور واردات واکسن بگذارند که خوشبختانه در اولین گام موفقیت تازه‌ای در این حوزه به ثبت رسیده و قرارداد خرید ۶ میلیون دوز واکسن کرونا به امضا رسیده است.

باوجود آن که تعداد زیادی از شرکت‌های عظیم واکسن‌سازی محصولات خود را از قبل پیش فروش کرده بودند این مسئله نهایی شد. هدف اصلی از ورود ۶ میلیون دوز واکسن کرونا، واکسیناسیون پرسنل و کارگران بخش تولید است تا بتوانند با خطر کمتری در حوزه تهیه نیازهای مردم به فعالیت بپردازند. هیچ‌کدام از شرکت‌های واردکننده واکسن در پی نفع اقتصادی نیستند و امید بر آن است که با مشارکت مدیران کارخانه‌ها، این واکسن‌ها بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای به کارگران تزریق شود. قرار است که این ۶ میلیون دوز واکسن کرونا به تدریج و به صورت مرحله به مرحله وارد کشور شود.

چند هفته پیش دولت اعلام کرد که بخش خصوصی هم می‌تواند اقدام به واردات واکسن کند. در این زمینه اختلاف نظرهایی در خصوص شیوه ورود واکسن خارجی از طرف بخش خصوصی مطرح بود که آیا قرار است این واکسن‌ها فروخته شوند یا از طرف وزارت بهداشت خریداری شده و رایگان تزریق شوند؟ وزیر بهداشت طی روزهای گذشته مجددا تأکید کرد که واکسیناسیون کرونا در کشور رایگان انجام خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*