آپدیت اندروید ۱۲

آپدیت اندروید ۱۲ اپلیکیشن‌های بلااستفاده را خودکار به خواب زمستانی می‌برد

توسعه‌دهندگان گروه XDA متوجه حضور قابلیت خواب زمستانی خودکار در آپدیت اندروید ۱۲ شده‌اند که اپلیکیشن‌های بلااستفاده را موقتاً حذف می‌کند.

در اندروید ۱۱ گوگل قابلیتی به نام «لغو خودکار مجوزها» معرفی شد که می‌توانست به صورت خودکار مجوزهای ارائه شده به یک اپلیکیشن که برای مدتی مشخص بلااستفاده می‌ماند را بازگردانی کند. اکنون به لطف توسعه‌دهندگان گروه XDA، یک افزونه جدید در قطعه کدهای آزمایشی اندروید ۱۲ گوگل کشف شده که در همین ارتباط است.

در نسخه ۱۱ اندروید اگر شما برای مدت ۲ ماه از یک اپلیکیشن استفاده نکنید، مجوزهای آن به صورت خودکار لغو می‌شود. اکنون یک قابلیت خواب زمستانی جدید در آپدیت اندروید ۱۲ وجود دارد که علاوه بر لغو مجوزهای اپلیکیشن، سیستم عامل به صورت خودکار آن را در فهرست خواب زمستانی خود قرار داده و هر فایلی که همراه آن وجود دارد را نیز به صورت موقتی حذف می‌کند. این حرکت باعث باز شدن فضای ذخیره سازی گوشی‌ها می‌شود.

همانطور که در تصاویر مشخص است، برای دسترسی به اپلیکیشن‌هایی که توسط قابلیت خواب زمستانی خودکار به صورت موقتی حذف شده‌اند باید از صفحه تنظیمات گوشی و سپس زیرمجموعه App، وارد بخش “Unused apps” شوید. در توضیحات این صفحه آمده است که «اگر یک اپلیکیشن برای ماه‌ها بلااستفاده باشد، مجوزهای آن حذف شده و فضای اشغال شده آزاد می‌شود». این درحالیست که در اندروید ۱۱ در این صفحه از عبارت «مجوزهای آن به صورت خودکار گرفته می‌شود» استفاده شده است.

با توجه به این تصویر به بیرون درز کرده، احتمالاً گوگل این قابلیت را به نسخه آزمایشی بعدی اندروید ۱۲ برای توسعه‌دهندگان اضافه کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*