واکسن رازی کووپارس

دوز استنشاقی واکسن رازی کووپارس تجویز شد؛ آغاز تولید انبوه از شهریور ۱۴۰۰

محقق اصلی آزمایش بالینی واکسن رازی کووپارس با اعلام اینکه دوز استنشاقی این واکسن برای اولین بار تجویز شد گفت این واکسن از اواخر شهریور ۱۴۰۰ به تولید انبوه خواهد رسید.

دکتر سعید کلانتری، محقق اصلی آزمایش بالینی واکسن رازی کووپارس در مراسم رونمایی از دوز استنشاقی این واکسن که در تاریخ ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار شد عنوان کرد تزریق اول و دوم فاز نخست این واکسن با موفقیت انجام شده است و دیروز دوز استنشاقی آن نیز برای نخستین بار تجویز گردید. وی افزود تا به این مرحله در روند مطالعه هیچ عارضه نگران‌کننده‌ای مشاهده نشده است که از کم عارضه بودن این واکسن حکایت دارد.

تجویز دوز استنشاقی واکسن رازی کووپارس

واکسن رازی کووپارس

محقق اصلی آزمایش بالینی واکسن رازی کووپارس در ادامه بیان کرد این مطالعه به شکل دوسوکور در حال انجام است و در حال حاضر در خصوص ایمنی‌زایی آن نمی‌توان نظر قطعی داد. وی افزود هدف فاز نخست، بررسی ایمنی و بی‌خطر بودن واکسن است که نتایج از حاصل شدن این هدف حکایت دارند. همچنین امیدواریم بعد از مشخص شده آنالیز داده‌ها، از اواخر اردیبهشت فاز دوم مطالعه را نیز آغاز کنیم.

کلانتری با اشاره به غربالگری داوطلبان فاز دوم آزمایش بالینی عنوان کرد:

به محض دریافت مجوز برای شروع فاز دوم، به سرعت وارد این مرحله شده و در کوتاه‌ترین زمان نسبت به ایمنی واکسن اطمینان حاصل کرده و هر چه سریع‌تر واکسنی مؤثر و ایمن به دست هموطنانمان برسانیم. پیش‌بینی می‌شود اواخر شهریورماه امکان تولید انبوه واکسن فراهم باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه