بهترین خودروهای جهان در سال 2021

معرفی برندگان جایزه بهترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱

بهترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱ معرفی شدند و فولکس واگن ID.4 جایزه را از آن خود کرد. در ادامه با برندگان جوایز بهترین ماشین های دنیا آشنا می‌شوید.

در سال ۲۰۰۵ خودرو آئودی A6 برنده نخستین جایزه بهترین خودروی سال شد. از آن زمان تا به امروز جوایز سالانه بهترین خودروهای جهان به ۵ بخش شامل بهترین خودروی پرفورمنس، بهترین طراحی، بهترین خودروی لوکس، بهترین خودروی شهری و البته برنده کلی افزایش پیدا کرده است. برای سال ۲۰۲۱ فولکس واگن ID.4 بود که موفق شده تا جایزه خودروی سال را دریافت کند.

فینالیست های رقابت بهترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱

وقتی لیست سه فینالیست رقابت‌های بهترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱ را مشاهده می‌کنیم، شاید با خود بگوییم همین فولکس ID.4 تنها انتخاب منطقی داوران بوده است. رقبای این اتومبیل در سال ۲۰۲۱ مدل شهری هوندا e و تویوتا یاریس بوده‌اند، خودروهایی که در بازار آمریکا به فروش نمی‌رسند. البته ID.4 روانه نمایندگی‌های فروش شده و بررسی‌های تخصصی مشخص کرده که فولکس کراس اووری جادار،‌ قدرتمند و راحت را به تولید رسانده است. گرچه نسخه تک موتوره این اتومبیل تنها ۲۰۱ اسب بخار قدرت داشته و از پرفورمنس خوبی برخوردار نیست؛ اما شعاع حرکتی ۴۰۲ کیلومتری آن نسبتا مناسب است.

بهترین خودروهای جهان

اما در مورد سایر برندگان جایزه بهترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۱ باید اظهار کرد که مرسدس بنز S کلاس جدید بدون هیچ‌گونه تعجبی برنده جایزه خودروی لوکس سال شده است. این سدان پرچمدار سال‌هاست که در بحث اشرافیت و تکنولوژی حرف اول را می‌زند.

بهترین خودروهای جهان

پورشه ۹۱۱ توربو جایزه خودروی پرفورمنس سال را دریافت کرده است. این اتومبیل در تریم غیر S دارای قدرت ۵۷۲ اسب بخاری و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۲.۷ ثانیه‌ای است.

بهترین خودروهای جهان

سایر برندگان عبارتند از لندروور دیفندر که برنده بهترین طراحی سال و هوندا e که برنده جایزه بهترین خودروی شهری شده است. قبلا جایزه‌ای نیز در بخش خودروی سبز سال برای خودروهای الکتریکی و هیبریدی در نظر گرفته شده بود که امسال حذف شد؛ اما از سال پیش رو یک بخش کاملا جدید برای خودروهای تمام الکتریکی معرفی خواهد شد.

بهترین خودروهای جهان

بهترین خودروهای جهان

۹۴ خبرنگار از سراسر دنیا در فرآیند بررسی و داوری اتومبیل‌ها شرکت داشته‌اند. خودروها برای حضور در جوایز خودروی سال باید حداقل در ۲ قاره از از ۷ قاره جهان و حداقل به مدت یک سال (از ماه می تا ماه می سال آینده) عرضه شده باشند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*