تست مقاومت ویوو ایکس ۶۰

تست مقاومت ویوو ایکس ۶۰ پرو پلاس را در این ویدیو تماشا کنید

تست مقاومت ویوو ایکس ۶۰ پرو پلاس – ‌Vivo X60 Pro Plus پیش از عرضه توسط شرکت سازنده، منتشر شده است و حکایت از مقاومت بالای این گوشی دارد.

هنوز ربات‌ها علیه انسان‌ها قیام نکرده‌اند و در حال حاضر در حال تمرین کردن روی تست مقاومت گوشی‌هایی همچون ویوو ایکس ۶۰ پرو پلاس هستند. ویدیو ۲ دقیقه‌ای زیر بخش کوچکی از پروسه تست‌های پیچیده و طاقت فرسایی است که گوشی‌های ویوو پیش از گرفتن تائید طراحی نهایی باید آن‌ها را با موفقیت طی کنند.

این تست ابتدا با ضربه‌های سخت شروع می‌شود. گوشی از ارتفاع بین ۱ و ۱.۵ متری بر روی سطحی از سنگ مرمر انداخته می‌شود. این کار ۱۰۰ بار و در ۲۶ زاویه مختلف تکرار می‌شود تا هرگونه نقطه ضعیف گوشی مشخص شود.

سپس گوشی ۳۰۰ بار چرخانده می‌شود. اگر شما هم جزء افرادی هستید که با بی‌دقتی گوشی خود را روی میز پرت می‌کنید، باید بگوییم که ویوو نیز همین‌طور است. گوشی ۴۲ هزار بار در زوایای مختلف پرتاب می‌شود. پس از آن نوبت به یک دستگاه دیگر می‌رسد که برای ۱۰۰۰ بار نشستن روی گوشی را شبیه‌سازی کند و سپس یک دستگاه دیگر با گشتاور ۲ نیوتون متر گوشی را به عقب و جلو می‌پیچاند.

تست مقاومت ویوو ایکس ۶۰

مرحله بعدی در تست مقاومت ویوو ایکس ۶۰ پرو پلاس مربوط به وارد کردن ۳۵ کیلوگرم وزن به یک نقطه مشخص است و سپس یک توپ آهنی به وزن ۳۲ گرم چندین بار روی گوشی انداخته می‌شود. به منظور شبیه‌سازی بدترین تجربه حمل‌ونقل ممکن، ویوو X60 Pro Plus به مدت دو ساعت درون دستگاهی تکان داده می‌شود.

ربات‌ها حالا به سراغ دکمه‌های گوشی می‌روند، جایی که در طول استفاده از گوشی، فشار زیادی به آن‌ها وارد می‌شود. دکمه پاور ۷۰ هزار بار و دکمه تنظیم صدا ۱۵۰ هزار بار فشار داده می‌شوند و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نیز ۵۰۰ هزار بار فعال می‌شود. در این مرحله از تست مقاومت ویوو ایکس ۶۰  پرو پلاس یک کابل USB برای ۱۰ هزار بار به درگاه شارژ گوشی وصل و از آن جدا می‌شود و برای اینکه مطمئن شوند کابل به اندازه کافی با دوام است، کابل ۱۰ هزار بار به طرفین خم می‌شود تا فشار وارده بر آن در استفاده واقعی را شبیه‌سازی کنند.

ویوو ایکس ۶۰ پرو پلاس به صورت رسمی دارای گواهی مقاومت در برابر نفوذ آب نیست، اما در پروسه‌های تست مقاومت، گوشی به مدت ۲۴ ساعت تحت آزمایش آب و رطوبت قرار می‌گیرد. این آزمایش با اسپری کردن آب شور به مدت دو ساعت آغاز می‌شود و پس از آن گوشی به مدت ۲۲ ساعت در یک سونا قرار داده می‌شود. اما انگار این‌ها کافی نیستند، زیرا پس از آن آب سرد از تمامی جهات به گوشی اسپری می‌شود.
تست مقاومت ویوو ایکس ۶۰ پرو پلاس تقریباً به پایان رسیده است. البته تقریباً، زیرا برای اطمینان حاصل کردن از استقامت گوشی در دماهای مختلف، ابتدا آن را در دمای ۴۰- درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهند و سپس باید تا دمای ۷۵ درجه سانتی‌گراد را تحمل کند.

اما این‌ها تمامی تست‌های مقاومت یک گوشی مثل ویوو ایکس ۶۰ پرو پلاس نیست و پیش از دریافت مجوز نهایی باید از تست‌های دیگری همچون آنتن، دوربین، عملکرد و … سربلند بیرون بیاید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خوبه رضایت بخشع