خودروهای برقی

خودروهای برقی بومی عربستان سعودی به زودی معرفی خواهند شد

عربستان سعودی با ایجاد یک برند الکتریکی بومی و معرفی خودروهای برقی قصد دارد به صورت رسمی به یک کشور خودروساز تبدیل شود.

عربستان سعودی مدتی است برنامه ایجاد زیرساخت‌های صنعت خودرو بومی خود را با جدیت بیشتری دنبال می‌کند. در همین راستا با توجه به این که کشورهای غربی روی تولید خودروهای برقی تمرکز ویژه‌ای دارند، مسئولان کشور عربستان سعودی نیز قصد دارند با ایجاد یک برند الکتریکی بومی و معرفی خودروهای برقی به صورت رسمی به یک کشور خودروساز تبدیل شوند.

جزئیات ساخت خودروهای برقی توسط عربستان

یکی از اهداف مهم عربستان سعودی متنوع‌سازی منابع درآمدی است تا بتواند فقط به درآمد نفتی خود متکی نباشد. در حال حاضر بسیاری از کشورها به دنبال کاهش اتکا به نفت هستند و همچنین سایر کشورهای غیر نفتی نیز با افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر قصد دارند واردات نفت از کشورهای نفتی را کاهش دهند.

با توجه به این که خودروهای بنزین‌سوز و گازوئیل‌سوز طی دو دهه آینده منسوخ خواهد شد، توسعه خودروهای برقی خودران در دستور کار خودروسازان بزرگ قرار گرفته است. در همین راستا عربستان سعودی به صورت جدی قصد دارد از این بازار نوظهور سهم زیادی را به خود اختصاص دهد. البته این کشور در سال ۲۰۱۸ بخشی از سهام شرکت خودروسازی برقی تسلا را خریداری کرد و اخیرا نیز روی شرکت خودروسازی لوسید سرمایه‌گذاری چشمگیری را انجام داده است. همچنین عربستان سعودی به زودی در نزدیکی شهر جده یک کارخانه بزرگ برای تولید خودرو را راه‌اندازی خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*