تولید خودرو عربستان

صنعت تولید خودرو عربستان سعودی از سال 2022 آغاز به کار خواهد کرد

صنعت تولید خودرو عربستان آغاز به کار می‌کند. مسئولان این کشور قصد دارند با توسعه زیرساخت‌های لازم برای جذب سه خودروساز بزرگ جهانی از سال 2022 وارد صنعت تولید خودرو شوند.

کمیسیون سلطنتی (Royal Commission‌) عربستان سعودی در شهر صنعتی جبیل برای جذب سه خودروساز جهانی در حال توسعه زیرساخت‌های لازم است. در همین راستا محمد الزهرانی، مدیر دپارتمان توسعه سرمایه‌گذاری صنعتی عنوان کرد طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده نخستین خودروی ساخت عربستان سعودی در سال 2022 روانه بازار خواهد شد.

آغاز فعالیت صنعت تولید خودرو عربستان سعودی از سال 2022

محمد الزهرانی در ادامه بیان کرد شرکت خودروسازی سانگ یانگ کره جنوبی در حال ساخت یک مرکز مونتاژ خودرو در شهر صنعتی جبیل عربستان سعودی بوده و مراحل توسعه این مرکز مونتاژ نیز اخیرا پیشرفت چشمگیری داشته است. بر اساس مطالعات کمیسیون سلطنتی عربستان، تا سال 2040 میلادی بالغ بر 10.67 میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری مستقیم در صنعت خودرو این کشور خواهد شد. همچنین 80 میلیارد ریال سعودی در تولید ناخالص ملی این کشور و ایجاد 27 هزار شغل از دیگر انتظارات این طرح است.

ساخت و تولید خودرو در عربستان قسمتی از برنامه راهبردی صنعتی این کشور محسوب می‌شود که بالغ بر 90 درصد مواد خام ساخت و تولید خودرو توسط دو شهر صنعتی جبیل و رأس الخیر تامین خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های آینده شهر جبیل به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای صنعتی جهان تبدیل شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. ایول بدون شک کشور عربستان قطب صنعت خاورمیانه و اسیا خواهد شد
    خبری فوق العاده مسرت بخشی بود