ژیجی اتو

خودروساز چینی ژیجی اتو با همکاری سایک و علی بابا متولد شد

ژیجی اتو – Zhiji Auto به عنوان یک خودروساز جدید چینی طی همکاری سایک و علی بابا متولد شد. تمرکز این خودروساز روی تولید خودروهای الکتریکی لوکس خواهد بود.

برند خودروسازی جدیدی به نام ژیجی اتو توسط علی بابا و سایک ایجاد شد. این برند جدید روی توسعه خودروهای الکتریکی لوکس چینی تمرکز خواهد داشت و طی سال جاری دو سدان و یک کراس اوور لوکس را به بازار عرضه خواهد کرد.

مشخصات سدان لوکس ژیجی اتو

ژیجی اتو

سدان ژیجی دارای طراحی جذابی است که به سیستم روشنایی هوشمند متشکل از ۲.۶ میلیون پیکسل نوری مجهز شده است. این چراغ‌ها قادرند شرایط شارژ و همچنین انیمیشن‌های اطلاعاتی را نمایش دهند. سدان چینی ژیجی اتو از دستگیره‌های در مخفی و رینگ‌های آیرودینامیک نیز بهره می‌برد. همچنین سقف پانوراما، سنسورهای روی سقف و چراغ‌های عقب سراسری جزو سایر ویژگی‌های این خودرو محسوب می‌شود.

ژیجی اتو

در کابین این سدان شاهد یک نمایشگر بسیار پهن ۳۹ اینچی هستیم که در کل عرض داشبورد کشیده شده و سه قسمت را شامل می‌شود. علاوه بر این یک نمایشگر ۱۲.۸ اینچی دیگر نیز مشابه مرسدس بنز S کلاس جدید در کنسول وسط به چشم می‌خورد. از سایر ویژگی‌های کابین می‌توان به تودوزی چرمی، تریم‌های چوبی و فلزی، پنجره‌های دو جداره و درهای برقی اشاره کرد.

ژیجی اتو

شرکت ژیجی اتو برای سدان لوکس خود سیستم نیمه خودران و سیستم احضار خودرو همانند تسلا در نظر گرفته که روی این سیستم‌های خودرو ۱۵ دوربین باکیفیت، ۱۲ سنسور اولتراسونیک و رادار موج ۵ میلی‌متری نصب شده است. تا پایان سال ۲۰۲۱ نیز برای این خودرو قابلیت رانندگی خودکار از نقطه‌به‌نقطه نیز ارائه خواهد شد که البته برای ارائه این قابلیت به تایید دولت چین نیاز خواهد بود.

ژیجی اتو

این سدان لوکس چینی از دو موتور الکتریکی بهره خواهد بود که به کمک هم می‌توانند قدرتی برابر با ۵۴۴ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر را تولید کند. این خودرو به سامانه چهار چرخ محرک مجهز است و می‌تواند ظرف مدت ۳.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. برای این خودرو پکیج باتری ۹۳ کیلووات ساعتی در نظر گرفته شده است. البته مشتریان می‌توانند پکیج ۱۱۵ کیووات ساعتی را نیز سفارش دهند. این خودرو با باتری‌های بزرگ‌تر می‌تواند به برد حرکتی ۸۷۴ کیلومتر دست پیدا کند. این سدان در ماه آوریل و در نمایشگاه شانگهای به صورت رسمی معرفی خواهد شد و زمان معرفی کراس اوور این شرکت در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*