صنعت بازی

صنعت بازی با درآمد ۳۰۰ میلیارد دلاری از صنعت فیلم و موسیقی در جهان سبقت گرفت

شرکت اکسنچر اعلام کرد صنعت بازی با افزایش بازی‌های موبایلی توانست به درآمد ۳۰۰ میلیارد دلاری دست پیدا کرده و از صنعت فیلم و موسیقی در جهان سبقت بگیرد.

شرکت اکسنچر (Accenture) که به عنوان یک شرکت معتبر در حوزه فناوری شناخته می‌شود به تازگی گزارش جدیدی را منتشر کرد که طبق آن صنعت بازی در جهان با افزایش بازی‌های موبایلی توانست به درآمدی بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار دست پیدا کند که این میزان از صنعت فیلم و موسیقی در جهان بیشتر است. در این گزارش اکسنچر آماده است صنعت بازی توانست طی ۳ سال اخیر حدود ۵۰۰ میلیون بازیکن جدید را جذب کند. همچنین آمار کاربران فعال در این صنعت به حدود ۲.۷ میلیارد نفر می‌رسد.

سبقت صنعت بازی از صنعت فیلم و موسیقی در جهان

شرکت اکسنچر در تهیه این گزارش از اطلاعات ۴ هزار گیمر در ۴ بازار بزرگ کشورهای چین، ژاپن، انگلستان و آمریکا نیز استفاده کرده است. طبق پیش‌بینی این شرکت، زنان به‌زودی به گیمرهای فعال و علاقه‌مند در این عرصه تبدیل خواهند شد و همچنین تا پایان سال ۲۰۲۳ حدود ۴۰۰ میلیون گیمر جدید به این عرضه اضافه خواهد شد که ۶۰ درصد از آنها را زنان تشکیل می‌دهند.

بر اساس نظرسنجی شرکت اکسنچر، گیمرها به صورت میانگین حدود ۱۶ ساعت در هفته مشغول بازی بوده و ۸ ساعت در هفته نیز برای تماشای بازی سایر بازیکن‌ها وقت صرف می‌کنند. همچنین ۶ ساعت در هفته نیز در تالارهای گفتگو و انجمن‌ها با سایر افراد در تعامل هستند که این تعامل در رشد بازی‌های آنلاین تاثیر زیادی داشته است. رابین مرداک، پیشگام نرم افزار و بستر نرم افزار جهانی در اکسنچر عنوان کرد صنعت بازی بیشتر از آنچه که تصور می‌شد در حال پیشرفت است و هر ساله نگاه بسیاری را به خود جلب می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*