فراری 812 کمپتیزیونه 2021

فراری ۸۱۲ کمپتیزیونه ۲۰۲۱ با طراحی جذاب و قدرت ۸۳۰ اسب بخار معرفی شد

فراری ۸۱۲ کمپتیزیونه ۲۰۲۱ معرفی شد. نسخه جدید فراری ۸۱۲ نسبت به قبل از لحاظ فنی با تغییرات زیادی مواجه شده است. در ادامه با مشخصات این خودرو آشنا می‌شویم.

شرکت فراری از نسخه جدید ۸۱۲ کمپتیزیونه پرده برداشت. این خودرو که در دو نسخه کوپه و روباز روانه بازار خواهد شد از پیشرانه ارتقا پیدا کرده ۶.۵ لیتری V12 تنفس طبیعی فراری بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر ۸۳۰ اسب بخار و گشتاور ۶۹۵ نیوتن‌متر را به تولید برساند.

مشخصات فراری ۸۱۲ کمپتیزیونه ۲۰۲۱

فراری 812 کمپتیزیونه 2021

شرکت فراری با بازطراحی بسیاری از قطعات موتور ۶.۵ لیتری V12 توانست آن نسبت به قبل ارتقا دهد. میل‌لنگ سبک‌تر و متعادل‌تر و شاتون‌های تیتانیومی جدید به عنوان تغییرات مهم اعمال شده روی این پیشرانه محسوب می‌شوند. همچنین روی میل بادامک‌ها و پین‌های داخل پیستون‌ها نیز با هدف کاهش اصطکاک و دوام بیشتر، یک پوشش کربنی جدید الماس مانند در نظر گرفته شده است. این موتور از یک سیستم اگزوز جدید نیز بهره می‌برد که با وجود فیلتر اجباری ذرات بنزین برای اروپا می‌تواند همانند سایر محصولات دوازده سیلندری فراری غرش کند.

فراری 812 کمپتیزیونه 2021

شرکت فراری برای گیربکس ۷ سرعت دو کلاچه این خودرو نیز نرم افزار جدیدی را در نظر گرفته است که به لطف آن زمان تعویض دنده ۵ درصد کاهش پیدا کرده است، با وجود چنین تغییراتی، فراری ۸۱۲ کمپتیزیونه ۲۰۲۱ می‌تواند ظرف مدت ۲.۸۵ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و حداکثر سرعت آن نیز بیش از ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

فراری 812 کمپتیزیونه 2021

فراری ۸۱۲ کمپتیزیونه ۲۰۲۱ در کنار تغییراتی که از لحاظ فنی تجربه کرده اکنون از نظر آیرودینامیک نیز نسبت به قبل بهبود یافته است. از مهم‌ترین این تغییرات می‌توان به دیفیوزر سراسری عقب اشاره کرد که ۲۵ درصد داون‌فورس بیشتری نسبت به ۸۱۲ معمولی تولید خواهد کرد. این دیفیوزر بزرگ طی همکاری با اسپویلر جدید عقب باعث می‌شود تا حداکثر داون‌فورس در محور عقب ایجاد شود. همچنین فراری در جلوی خودرو نیز یک اسپویلر فعال نصب کرده که با باز شدن در سرعت‌های بیش از ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت و با غیر فعال کردن دیفیوزر امکان افزایش سرعت خود را فراهم می‌کند.

فراری 812 کمپتیزیونه 2021

شرکت فراری برای بهبود مدیریت جریان خنک‌کننده در این خودرو از دو ورودی هوا در طرفین جلوپنجره مرکزی استفاده کرده است. همچنین استفاده از کاور جدید و بسته به جای شیشه عقب یکی از نکات مهم در این خودرو محسوب می‌شود که سطح آیرودینامیکی خودرو را افزایش می‌دهد. این کاور دارای ۶ بخش برجسته بوده که همانند مولد گردباد بخشی از جریان هوا را به سمت کناره‌های اسپویلر عقب منحرف می‌کند و باعث افزایش داون‌فورس و ارتقای کارایی دیفیوزر خواهد شد.

فراری 812 کمپتیزیونه 2021

جدیدترین نسخه از سیستم کنترل لغزش جانبی فراری، لاستیک‌های منحصربه‌فرد میشلن کاپ ۲ R روی رینگ‌های تمام فیبر کربنی و سیستم فرمان‌گیری چرخ‌های عقب به عنوان سایر ویژگی‌های فراری ۸۱۲ کمپتیزیونه ۲۰۲۱ محسوب می‌شوند. شرکت فراری اعلام کرد به واسطه استفاده از متریال و قطعات جدید در قوای محرکه و بدنه، وزن خشک این خودرو به ۱۴۸۷ کیلوگرم رسید که نسبت به قبل حدود ۳۸ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*