بروز عارضه پوستی پس از استفاده اپل واچ !

همانطور که در جریان هستید ، اپل ساعت هوشمند خود را مدتی است روانه بازار کرده است.حالا گزارش هایی از سوی برخی کاربران اپل واچ ارسال شده که به گفته آنها استفاده از این ساعت باعث بروز عارضه پوستی در مچ دستشان شده است.این خریداران ادعا کرده اند که اندکی پس از استفاده از اپل واچ در مچ دست خود احساس خارش و سوزش کرده و پس از آن پوست دچار التهاب و حساسیت شدید شده است.

یکی از دارندگان Apple Watch، پس از مشاهده‌ی این مشکل پوستی بر روی دست خود، با مرکز پشتیبانی اپل تماس گرفت و به صورت داوطلبانه، ۲۰ دقیقه با مسئول فنی اپل در مورد حساسیت خود و مشکلاتی که با این ساعت هوشمند داشت، صحبت نمود.

شرکت اپل نیز در واکنش به این شکایت اعلام کرد که فلز و ترکیبات مورد استفاده در این ساعت تحت شرایط گوناگون مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و هیچ گونه نشانه ای از بروز حساسیت بر روی پوست دارندگان این ساعت مشاهده نشده است.اپل می گوید در تولید این ساعت هوشمند از متخصصین مجرب پوست مشاوره گرفته اما همچنان ممکن است برخی از کاربران نسبت به مواد به کار رفته در این ساعت هوشمند حساسیت نشان دهند.با این‌وجود، اپل اعلام کرده که در ساخت بدنه‌ی ضد زنگ این ساعت هوشند از فلز نیکل استفاده کرده اما میزان آن، به حتی نبوده که بخواهد منجر به عارضه‌ی پوستی و یا حساسیت شود.

wri-c

اپل همچنین عنوان کرده که طریقه بستن ساعت هم بر روی مچ دست بسیار حائز اهمیت است.به عنوان مثال اگر شما ساعت را خیلی شل ببندید ساعت در مچ دست شما جابجا می شود و این جابجایی ممکن است باعث التهاب پوستی شود.همچنین سفت بستن ساعت هم ممکن است مشکلاتی را برای پوست دست کاربر ایجاد کند.در واقع باید هنگام بستن ساعت ، بند آن را طوری تنظیم کنیم که نه زیاد شل باشد نه زیاد سفت.البته این مسئله در مورد اکثر ساعت های مچی صدق کرده و مختص به ساعت اپل نیست.

ناگفته نماند افرادی که به چسب زخم حساسیت دارند هم ممکن است به قسمت هایی از بند اپل واچ حساسیت نشان دهند.چرا که در ساخت آن از مواد مشابه چسب زخم یعنی متاکریلات استفاده شده است.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. دیگه نمیخرمش………………….خوب ک گفتین :Happy-Grin:

  2. بابا این شرکتها هم هی چششون به اپله یه چیزی بده بیرون فورانی یه پولی مولی بدن به این افرادهای …… بیان الکی عیب بزارن به محصولاتشون عیبه نکنید اقای سامسونگ زشته این کارا …