قدیمی‌ترین صداهای ضبط‌ شده تاریخ احیا شدند

 


محققان دانشگاه ایندیانا موفق به احیای اولین صداهای ضبط شده تاریخ شده‌اند که در سال ۱۸۸۱ در انجمن آزمایشگاهی ولتای الکساندر گراهام‌بل ضبط شده‌اند.
این آوانگارهای تجربی که توسط انجمن آزمایشگاهی ولتا ساخته شده، به نظر قدیمی‌ترین صداهای ضبط شده محفوظ تاریخ هستند که برای پخش در نظر گرفته شده‌اند.
دکتر «پاتریک فیاستر» از دانشگاه ایندیانا توانست این آوانگارها را که شامل صفحات مسی کوچک در موزه ملی تاریخ آمریکا بودند، با مقایسه اشیا بدون نشان با آزمایشات مستند دفترچه‌ای در موزه و کتابخانه کنگره شناسایی کند.
صفحات مسی در حقیقت نگاتیوهای مؤثری از صفحات اصلی مومی هستند که با یک لایه رسوبی الکتریکی فلزی به چاپ یک نسخه از نمونه مومی برای نسخه‌برداری‌های آینده پرداخته شده است؛ در این حالت یک قطعه موسیقی یک بار ضبط شده و نسخه‌های دیگر از نمونه اصلی تکثیر می‌شوند.
با استفاده از فناوری اسکن نوری آزمایشگا ملی لاورنس برکلی، صداها از این آوانگارها استخراج شد. در این صداهای ضبط شده، یک صدای زیر در پی یک صدای انسانی به شمارش از یک تا شش پرداخته و پس از آن یک صدای بم ضبط شده است.
این صداهای زیر احتمالا یک مجموعه از «ر» های لرزشی هستند که توسط یکی از اعضای تیم ابراز شده و آن طور که در یادداشتها آمده، این صدا یکی از اصوات ضبط شده خوب بوده که برای ثبت بسیاری از گرامافونهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.
این صداهای ضبط شده عبارتند از:
چهار ژوئیه ۱۸۸۱: چند ر لرزشی، یک شعر کوتاه، چند ر لرزشی، «برای بالا چطور است؟»، چند ر لرزشی، شمارش یک تا ۹
۹ ژوئیه ۱۸۸۱: یک شعر کوتاه، چند ر لرزشی، «برای بالا چطور است؟»،‌ چند ر لرزشی بیشتر.
جالب این که جمله «برای بالا چطور است؟» در حقیقت پاسخی برای سوال آزار دهنده «این چطور؟» بوده است.
صداهای ضبط‌شده دیگری که توسط این شیوه بازیابی شده‌اند، شامل صدانگارهای متوسط شیشه‌ای متعلق به سال ۱۸۸۵ با روایت «ماری یک بره کوچک داشت»، تک گویی مشهور هملت «بودن یا نبودن» بر روی یک موم سبز رنگ و قرائت داستانی یک مرد با صدای زیر برای کودکان هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*