اسنپدراگون 888 پلاس

نتایج احتمالی تست اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس در گیک بنچ قرار گرفت

گفته می‌شود نسخه اورکلاک شده‌ی پرچمدار فعلی کوالکام، یعنی تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس در مسیر ورود به بازار موبایل قرار دارد. ظاهرا نتایج تست آن هم در پایگاه داده گیک‌بنچ قرار گرفته است.

در اینجا نتایج تست یک گوشی نامشخص را می‌بینیم که از چیپست Lahaina قدرت می‌گیرد. این در واقع، اسم رمز تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ است که در بهترین گوشی‌های اندرویدی روز استفاده می‌شود. البته سرعت کلاک آن بیش از حد معمول درج شده؛ پس به نظر می‌رسد با نسخه‌ای ارتقایافته، یا همان اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس روبه‌رو باشیم.

اسنپدراگون 888 پلاس

این چیپست یک هسته اصلی (احتمالا مبتنی بر Arm Cortex-X1) با سرعت کلاک ۳.۰۰ گیگاهرتز دارد؛ آن هم در حالی که حداکثر فرکانس هسته Kryo 680 اسنپدراگون ۸۸۸ به ۲.۸۴ گیگاهرتز می‌رسد.

یک خوشه سه هسته‌ای هم دارد که باید بر محور Cortex-A78 استوار باشد. سرعت کلاک آن‌ها، هم‌اندازه با هسته‌های Cortex-A78 اسنپدراگون ۸۸۸ است، یعنی ۲.۴۲ گیگاهرتز!

در نهایت می‌رسیم به چهار هسته Cortex-A55 که فرکانس ۱.۸۰ گیگاهرتزی آن‌ها نیز بدون تغییر باقی مانده است.

پیش‌تر هم دیده بودیم که شرکت کوالکام، فقط سرعت کلاک هسته اصلی پردازنده را بالا ببرد و سایر هسته‌ها را دست نخورده باقی بگذارد. با وجود این، می‌توانیم انتظار بهبود عملکرد تراشه جدید را داشته باشیم.

البته از آنجایی که گیک‌بنچ یک بنچمارک متمرکز بر CPU است، در فهرست نتایج اطلاعاتی درباره GPU دیده نمی‌شود؛ ولی افزایش سرعت رندرینگ پردازنده گرافیکی Adreno 660 دور از ذهن نیست.

به هر حال، گوشی مرموز قدرت گرفته از اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس در آزمون تک هسته‌ای، ۱۱۷۱ امتیاز و در آزمون چند هسته‌ای، ۳۷۰۴ امتیاز کسب کرد. در مقام مقایسه، کارنامه گلکسی اس ۲۱ با تراشه اسنپدراگون ۸۸۸، کسب ۱۰۴۳ و ۳۰۹۰ امتیاز در آزمون‌های تک هسته و چند هسته‌ای گیک‌بنچ بود. وان پلاس ۹ اما به ترتیب، ۱۱۲۷ و ۳۶۶۷ امتیاز کسب کرد.

البته کوالکام هنوز وجود اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس را تایید نکرده و این نتایج هم می‌توانند دستکاری شده باشند؛ ولی اگر واقعا چنین تراشه‌ای در راه باشد، نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به بازار موبایل خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*