عرضه گوشی

عرضه گوشی در بازار از میزان تقاضا پیشی گرفت

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اعلام اینکه میزان عرضه گوشی از میزان تقاضا در بازار پیشی گرفت گفت چنین وضعیتی به برخی از شرکت‌ها ضرر رسانده است.

امیر اسحاقی، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در پاسخ به این سوال که آیا ابلاغ افزایش حقوق ورودی گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار به ۱۲ درصد باعث افزایش قیمت این گوشی‌ها شده است یا خیر؟ گفت موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار فقط ۵ درصد از حجم گوشی‌های وارداتی را شامل می‌شود و به همین دلیل افزایش حقوق ورودی این موبایل‌ها روی قیمت بازار تلفن همراه تاثیر چندانی نخواهد داشت. وی افزود همچنین افزایش عرضه اجازه نمی‌دهد تا قیمت‌ها با وجود این قانون افزایش پیدا کند.

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در خصوص قانون افزایش حقوق ورودی گوشی‌های با قیمت بالای ۶۰۰ دلار بیان کرد این قانون در روند بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب شده و پس از مدتی طی روزهای اخیرا به شکل رسمی به گمرک‌های سراسر کشور ابلاغ گردید. وی افزود طبق این قانون و با دستور وزارت صمت، کلیه پرونده‌های وارداتی گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار مجددا بازگشایی و مابه‌التفاوت از تجار دریافت خواهد شد. اسحاقی پیش‌بینی کرد با توجه به وضعیت فعلی، اجرای قانون افزایش حقوق ورودی گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار تا ۲ ماه آینده تاثیر خود روی بازار را نشان می‌دهد.

پیشی گرفتن عرضه گوشی در بازار از میزان تقاضا

اسحاقی در ادامه گفته‌های خود با بیان اینکه حجم زیادی از تلفن همراه به کشور وارد شده گفت تعطیلی‌های کرونا باعث کند شدن عرضه شده بود و اکنون با حجم عرضه بالا گوشی‌های موبایل در بازار مواجه شده‌ایم. وی افزود طبق آمار همتا، در ۱۲ ماه گذشته حدود ۱۵ میلیون دستگاه گوشی به کشور وارد شده که قسمت زیادی از آنها هنوز به فروش نرسیده‌اند. اسحاقی تاکید کرد میزان زیاد گوشی‌های آماده عرضه باعث ایجاد رقابت میان تامین‌کنندگان شده و به همین دلیل این شرکت‌ها مجبورند گوشی‌ها را با زیان به فروش برسانند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*