ریماک نورا 2022

ریماک نورا ۲۰۲۲ معرفی شد؛ هایپرکار الکتریکی ۱۹۰۰ اسب بخاری با شتاب کمتر از ۲ ثانیه

ریماک نورا ۲۰۲۲ معرفی شد. این هایپرکار الکتریکی از قدرت ۱۹۰۰ اسب بخار بهره می‌برد و شتاب آن نیز کمتر از ۲ ثانیه خواهد بود. در ادامه با مشخصات خودرو Rimac Nevera آشنا می‌شویم.

شرکت ریماک در حالی از نسخه تولیدی هایپرکار الکتریکی C-Two پرده برداشت که نام این خودرو به نورا تغییر پیدا کرده و در نسخه تولیدی به نسخه کانسپت خود شباهت زیادی دارد. گفتنی است نورا یک نام کرواتی بوده و مردمان این کشور از آن برای توصیف طوفان ناگهانی و سهمگین مدیترانه‌ای استفاده می‌کنند. طراحان برای نسخه تولیدی ریماک نورا ۲۰۲۲ نسبت به نسخه کانسپت آن تغییرات زیادی در بدنه و آیرودینامیک در نظر گرفتند که چنین تغییراتی باعث شد تا بهره‌وری آیرودینامیکی این هایپرکار حدود ۳۴ درصد افزایش پیدا کند. همچنین طراحان با هدف ارتقای جریان هوا و داون‌فورس تغییراتی را در ظاهر کاپوت، شکل ستون‌ها و طراحی دیفیوزرها، اسپلیترها و رادیاتورها ایجاد کردند.

مشخصات ریماک نورا ۲۰۲۲

ریماک نورا 2022

طراحان با بازطراحی ورودی‌های هوا و کانال‌های خنک‌کننده توانستند خنک‌کنندگی ترمزها و سیستم‌های قوای محرکه را در سرعت‌های پایین به میزان ۳۰ درصد و در سرعت‌های بالا به میزان ۷ درصد ارتقا دهند. ریماک نورا ۲۰۲۲ به دلیل عناصر آیرودینامیکی فعال خود می‌تواند از یک خودرو داون‌فورس بالا به یک خودرو با ضریب درگ پایین تبدیل شود و در حالت رانندگی، ترکیب آیرودینامیکی بهینه‌ای را ارائه دهد. زمانی که خودرو در حالت درگ پایین باشد، درگ آیرودینامیکی حدود ۱۷.۵ درصدی کاهش می‌یابد و به ۰.۳ خواهد رسید و همچنین هنگامی که این هایپرکار در حالت داون‌فورس بالا باشد، سطح داون‌فورس حداقل حدود ۳۲۶ درصد افزایش می‌یابد.

ریماک نورا 2022

این هایپرکار برقی از ۴ پیشرانه الکتریکی ویژه بهره می‌برد که هر یک از آنها در یکی از چرخ‌ها قرار دارد و به صورت ترکیبی قدرتی برابر با ۱۹۱۴ اسب بخار و گشتاور ۲۳۶۰ نیوتن‌متر را به تولید می‌رسانند. یک پکیج باتری لیتیوم/منگنز/نیکل H شکل ۱۲۰ کیلووات ساعتی انرژی این پیشرانه‌ها را تامین خواهد کرد که البته شرکت ریماک آن را به طور کامل طراحی کرده است. این باتری‌ها با هر بار شارژ کامل برد حرکتی ۵۵۰ کیلومتری را ارائه خواهند داد.

ریماک نورا 2022

شرکت ریماک یکی از نوآورانه‌ترین ویژگی‌های این هایپرکار را شاسی مونوکوک کربنی آن معرفی کرده است؛ چرا که این شاسی از طراحی ویژه‌ای بهره می‌برد تا بتواند برای باتری‌ها یک ساختار بسیار مستحکم را به وجود آورد. همچنین پکیج باتری این هایپرکار نیز باعث می‌شود استحکام ساختاری مونوکوک فیبر کربنی به ۳۷ درصد افزایش پیدا کند. همچنین محل بهینه باتری در کف خودرو علاوه بر اینکه باعث مرکز ثقل پایین خودرو می‌شود، تعادل وزنی ۴۸ به ۵۲ درصد در جلو و عقب خودرو را نیز به همراه دارد.

ریماک نورا 2022

ریماک نورا ۲۰۲۲ طبق اعلام شرکت سازنده قادر است ظرفت مدت فقط ۱.۸۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین این هایپرکار الکتریکی ظرف مدت ۴.۳ ثانیه به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت و ظرف مدت ۹.۳ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. این خودرو می‌تواند ظرف مدت ۸.۶ ثانیه مسافت ۴۰۰ متری را بپیماید و حداکثر سرعت آن نیز ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. ریماک نورا ۲۰۲۲ ترکیبی از کیفیت یک خودرو گرند تورر با دقت یک خودرو متمرکز بر پیست محسوب می‌شود و در همین راستا شرکت ریماک روی کالیبراسیون حالت‌های رانندگی مختلف آن وقت زیادی را صرف کرده است. این هایپرکار الکتریکی از ۷ حالت رانندگی مختلف نظیر اسپرت، دریفت، راحت، برد، پیست و دو حالت سفارشی بهره می‌برد که راننده می‌تواند در دو حالت سفارشی تنظیمات دقیق مورد نظر خود را اعمال کند.

ریماک نورا 2022

برای ریماک نورا ۲۰۲۲ نخستین سیستم مربی رانندگی جهان نیز در نظر گرفته شده است. این سیستم با ارزیابی عملکرد راننده و همچنین راهنمایی به وی باعث می‌شود تا راننده در پیست رانندگی سطح بالایی را تجربه کند. برای اینکه سیستم مربی رانندگی بتواند پیست‌های انتخابی را به خوبی پوشش دهد و به راننده در شناسایی ریسینگ لاین و نقاط ترمزگیری و شتاب‌گیری یاری برساند، به ۱۲ سنسور اولتراسونیک، ۱۳ دوربین و ۶ رادار مجهز شده است. همچنین این سیستم در سال ۲۰۲۲ به واسطه یک به‌روزرسانی از راه دور برای محصولاتی که به دست مشتریان رسیده فعال خواهد شد.

ریماک نورا 2022

شرکت ریماک برای کابین این هایپرکار الکتریکی خود ۳ نمایشگر وضوح بالا را برای بخش‌های صفحه آمپر، سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و سرنشین در نظر گرفته است. روی داشبورد این خودرو نیز شاهد کنترل‌های دوار و دکمه‌های آلومینیومی هستیم که باعث شده تا ترکیبی از حس آنالوگ با تکنولوژی دیجیتال برای سرنشین به وجود بیاید. ریماک اعلام کرد این هایپرکار برقی فضای کافی برای دو سرنشین با لباس مسابقه‌ای کامل و چمدان‌های آنها ارائه می‌دهد. البته مشتریان می‌توانند برای این خودرو تریم‌ها و متریال سفارشی متعددی را سفارش دهند تا این خودرو برای هر خریدار به یک خودرو تک ساخت تبدیل شود. ریماک قصد دارد فقط ۱۵۰ دستگاه از ریماک نورا ۲۰۲۲ را به تولید برساند که قیمت پایه هر دستگاه حدود ۲.۴ میلیون یورو خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*