فناوری شارژ بی سیم اپل

فناوری شارژ بی سیم اپل می‌تواند سبب تغییر شگرفی در این حوزه شود

اپل در حال کار بر شارژ بی سیم واقعی بدون نیاز به کابل یا پایه است. فناوری شارژ بی سیم اپل می‌توانند باعث انقلابی در عرصه شارژ‌های بی سیم شود.

امروزه فناوری‌های شارژ بی سیم عمدتاً به نوعی پایه احتیاج دارند، حالا این پایه می‌تواند دایره مغناطیسی همچون نمونه موجود در مگ سیف اپل باشد یا اینکه به پد شارژ بی سیم سایر تولید کنندگان شباهت داشته باشد. هرچند؛ نمی‌توان هیچکدام از این دستگاه‌ها را واقعاً بی سیم دانست، چرا که در هر حال از یک واسطه استفاده می‌کنند. اما؛ ظاهراً فناوری شارژ بی سیم اپل قصد تغییر در این ماجرا را دارد.

گزارشی از بلومبرگ منتشر شده است که گویا سازنده گوشی‌های آیفون در حال تحقیق روی یک فناوری شارژ واقعاً بی سیم است که بتواند دستگاه را در یک فاصله محدود و بدون نیاز به هیچگونه کابل یا پایه‌ای شارژ کند.

فناوری شارژ بی سیم اپل / فناوری شارژ بی سیم شیائومی

البته این فناوری آنقدر که فکر می‌کنید عجیب و خاص نیست. در واقع پیش از این شرکت‌هایی همچون موتورولا، شیائومی و اوپو نیز طرح‌های مفهومی آماده‌ای را به نمایش گذاشته بودند که قادر بود بدون نیاز به هیچ‌گونه پد شارژ بی سیم دستگاه را شارژ کند.

اگر به یاد داشته باشید چند سال پیش نیز شایعاتی منتشر شد که اپل در حال کار بر روی یک فناوری مشابه است. اما؛ این شایعات هیچ وقت رنگ حقیقت به خود نگرفت. بنابراین اینکه اپل دوباره به سراغ این ایده رفته است، موضوع عجیبی نیست.

اپل همچنین تمام تلاش خود را برای ایجاد انقلابی در عرصه فناوری شارژ بی سیم به کار گرفت، اما به دلیل مشکلات فنی متعدد پروژه ایر پاور کنسل شد.

البته گزارش منتشر شده هیچ اشاره‌ای به زمان عرضه فناوری شارژ بی سیم اپل نمی‌کند، اما می‌توان آن را در راستای تلاش‌های اپل برای عرضه آیفون بدون پورت ارزیابی کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*