بی ام و X3 M مدل 2022

بی ام و X4 M و بی ام و X3 M مدل ۲۰۲۲ فیس لیفت معرفی شدند

بی ام و X4 M و بی ام و X3 M مدل ۲۰۲۲ فیس لیفت معرفی شدند. این کراس اوورها در نسخه فیس لیفت از لحاظ ظاهری و فنی به‌روزرسانی‌هایی را تجربه کردند. در ادامه با مشخصات این خودروها آشنا می‌شویم.

شرکت خودروسازی بی ام و اخیرا نسخه فیس لیفت تمام خانواده‌های بی ام و X3 M و X4 M از جمله نسخه‌های پرفورمنس M را معرفی کرد. این خودروها علاوه بر تغییراتی در طراحی و سطح تکنولوژی از لحاظ فنی نیز ارتقا پیدا کردند. هرچند این کراس اوورها همانند قبل از موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی توئین توربو بهره می‌برند که در نسخه معمولی قدرتی برابر با ۴۸۰ اسب بخار و در نسخه کامپتیشن قدرت ۵۱۰ اسب بخار را به تولید می‌رساند، اما با تغییرات جدید میزان گشتاور آنها افزایش پیدا کرده است.

معرفی بی ام و X4 M و بی ام و X3 M مدل ۲۰۲۲

بی ام و X3 M مدل 2022

پیشرانه بی ام و X4 M و بی ام و X3 M مدل ۲۰۲۲ اکنون از سر سیلندر چاپ سه‌بعدی و میل‌لنگ فورج‌کاری شده با وزن سبک بهره می‌برد که چنین تغییراتی باعث شدند گشتاور در نسخه معمولی حدود ۲۰ نیوتن‌متر و در نسخه کامپتیشن حدود ۵۰ نیوتن‌متر افزایش پیدا کند. از این رو این پیشرانه در نسخه معمولی می‌تواند حدود ۶۲۰ نیوتن‌متر گشتاور و در نسخه کامپتیشن حدود ۶۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

بی ام و X3 M مدل 2022

با وجود چنین گشتاوری، شتاب مدل معمولی از ۴.۱ به ۳.۹ ثانیه و شتاب نسخه کامپتیشن از ۴ به ۳.۷ ثانیه کاهش پیدا کرده است. همچنین شرکت بی ام و حداکثر سرعت مدل‌های M را روی حدود ۲۵۰ کیلومتر محدود کرده است، اما مشتریان با سفارش پکیج M Driver می‌توانند این سرعت را به ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت افزایش دهند.

بی ام و X3 M مدل 2022

بی ام و X4 M و بی ام و X3 M مدل ۲۰۲۲ از لحاظ ظاهری مانند نسخه‌های معمولی خود اکنون از جلوپنجره بزرگ‌تری بهره می‌برند. طراحان با نصب چراغ‌های جلوی باریک‌تر در این خودروها باعث شدند تا در آنها چهره‌ای خشن‌تر ایجاد شود.

بی ام و X3 M مدل 2022

در بخش عقب نیز طراحان گرافیک داخلی چراغ‌ها را به‌روز کرده‌اند، اما سطح تغییرات در چراغ‌های X3 بیشتر بوده است. برای سپر عقب این خودروها نیز تغییراتی در نظر گرفته شده است و در دو طرف آنها شاهد شبرنگ‌هایی به شکل عمودی هستیم.

بی ام و X3 M مدل 2022

کابین بی ام و X4 M و بی ام و X3 M مدل ۲۰۲۲ نیز اکنون به صندلی‌های جدید مجهز شده است و طراحان کنسول مرکزی و دریچه‌های تهویه این خودروها را نیز بازطراحی کرده‌اند. برای این دو خودرو برای اولین بار سیستم کمک رانندگی حرفه‌ای به شکل سفارشی عرضه می‌شود که از صفحه‌آمپر دیجیتالی برخوردار است و نمایشگر سربالا اطلاعات محیط اطراف را به راننده ارائه می‌دهد. بی ام و X3 M با قیمت پایه ۶۹ هزار و ۹۰۰ دلار و بی ام و X4 M با قیمت پایه ۷۳ هزار و ۴۰۰ دلار برای نسخه‌های معمولی از سپتامبر سال ۲۰۲۱ در بازار آمریکا به فروش خواهند رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*