ویندوز 11

Snap Layouts و Snap Groups در ویندوز ۱۱ چه هستند و چگونه باید از آن‌ها استفاده کرد؟

Snap Layouts و Snap Groups در ویندوز ۱۱ از جمله ویژگی‌های سیستم عامل جدید مایکروسافت هستند که در ادامه آن‌ها را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

مایکروسافت امشب در خلال مراسمی به طور رسمی از ویندوز ۱۱ رونمایی کرد. در این سیستم عامل انبوهی از ویژگی‌های جدید به همراه رابط کاربری زیبا و بازطراحی شده وجود دارند که تجربه کاربری متفاوتی را رقم می‌زنند. یکی از ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۱ امکان باز کردن چند پنجره با اندازه و حالات مختلف است که البته پیش از این هم امکان‌پذیر بود، اما در به روز رسانی جدید سیستم عامل این قابلیت بهبودهایی به خود دیده است.

Snap Layouts

ویندوز 11

به لطف Snap Layouts شما می‌توانید پنجره‌های باز را به روش‌های بیشتری به کنترل بگیرید و پنجره‌ها را به حالت مربعی یا به شکل مستطیل‌های درازی که اطلاعات را نمایش می‌دهند باز نگه دارید. مایکروسافت می‌گوید استفاده از این ویژگی نه تنها راحت خواهد بود بلکه ویندوز ۱۱ در آینده نیز Layout شما را به خاطر خواهد آورد. بدین ترتیب در استفاده‌های بعدی چیدمان پنجره‌های باز سریع‌تر و راحت‌تر صورت می‌گیرد.

Snap Groups

Snap Layouts

ویژگی Snap Groups را می‌توانیم یک افزونه برای Snap Layouts به شمار بیاوریم. ویندوز ۱۱ با استفاده از این قابلیت حتی نوع برنامه‌هایی را که باهم باز کرده بودید را به حافظه می‌سپارد و به شما اجازه می‌دهد تا در آینده آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید.

Snap Groups هنگامی بیشترین کارایی را خواهد داشت که چندین پنجره باز دارید. برای مثال وقتی حواستان با دریافت یک ایمیل از کار اصلی پرت می‌شود، شما می‌توانید تنها با چند کلیک به کار قبلی‌تان بازگردید و این موضوع با استفاده از ویژگی Snap Groups ممکن می‌شود.

مایکروسافت ادعا می‌کند این ویژگی علاوه بر برنامه‌های مورد استفاده‌تان، نحوه چیدمان آن‌ها را نیز به یاد می‌آورد و هنگامی که روی گزینه ترکیب برنامه‌ها کلیک می‌کنید، پنجره‌ها دقیقا همان‌طور که قبلا تنظیم کرده‌اید چیده می‌شوند.

اگر از مانیتور اکسترنال استفاده می‌کنید، ویندوز ۱۱ چیدمان پنجره‌های آن مانیتور را به حافظه می‌سپارد تا هنگامی که دوباره از آن مانیتور استفاده کنید چیدمان پنجره‌ها به دلخواه‌تان باشد. خوشبختانه این ویژگی حتی در دسکتاپ‌های مختلف نیز امکان شخصی‌سازی دارند و می‌توانید برای هر دسکتاپ یک چیدمان خاص را در نظر بگیرید. بدین ترتیب خلاقیت و راندمان کاری شما افزایش پیدا می‌کند و راحتی بیشتری هنگام کار با سیستم عامل جدید مایکروسافت خواهید داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. زنده باد مایکروسافت