تغییرات اقلیمی

با این ۵ قدم نقش خود را در تغییرات اقلیمی کاهش دهید

برای مبارزه با تغییرات اقلیمی باید اقدامات بزرگی به انجام برسد، اما کاربران محصولات هوشمند می‌توانند با انتخاب‌های مناسب نقش خود را تولید کربن و گازهای گلخانه‌ای کاهش دهند.

مبارزه با تغییرات اقلیمی نیازمند اقداماتی جسورانه و بزرگ است. اما انتخاب‌های کوچکی که در زندگی روزمره‌مان می‌کنیم هم می‌تواند در کمتر کردن نقش ما به عنوان یک فرد در میزان تولید کربن و گازهای گلخانه‌ای تاثیرگذار باشد. تغییر نوع و میزان استفاده‌مان از فناوری می‌تواند بهترین نقطه برای شروع این مسیر به سمت کاهش هرچه بیشتر تولید گازهای گلخانه‌ای باشد. در ادامه پنج قدم مهم در این مسیر را به شما پیشنهاد داده‌ایم:

۵ قدم برای کاهش نقش‌مان در تغییرات اقلیمی

کاربردهای جدید برای دستگاه‌های قدیمی

تغییرات اقلیمی

وقتی پای کم کردن مصرف انرژی در خانه مطرح باشد، نیاز نیست حتما خانه را از ابتدا طراحی کنیم. یک اقدام ساده می‌تواند این باشد که با استفاده از برنامه «تغییر کاربری گوشی های گلکسی در خانه» برای گوشی‌های قدیمی‌تان که در کمد خاک می‌خورند، یک کاربری جدید پیدا کنید.

مثلا با یک به روزرسانی نرم افزاری ساده می‌توانید از گوشی های قدیمی به عنوان حسگر صوتی برای کارهایی مثل نظارت بر احتمال گریه نوزادتان، صدای حیوان خانگی‌تان یا صدای درب خانه استفاده کنید. در این حالت اگر هر کدام از این موارد اتفاق بیفتد، هشداری برای گوشی شما فرستاده می‌شود تا بتوانید فورا به آن رسیدگی کنید.

اتوماسیون خانه با هدف کاهش مصرف انرژی

تغییرات اقلیمی

نیمی از مسئله کاهش مصرف انرژی به مشکل فراموشی کارهایی ساده مثل خاموش کردن چراغ‌های اضافی یا بالا بردن دمای سیستم تهویه خانه در زمانی که در خانه نیستیم برمی‌گردد. خوشبختانه اتوماسیون خانه باعث می‌شود نیازی به یادآوری همه این موارد نباشد. شما صرفا با وصل کردن گوشی گلکسی S21 خود به دستگاه‌های با قابلیت اتصال به SmartThings سامسونگ می‌توانید یک روتین در بیکسبی ایجاد کرده و به صورت خودکار چراغ‌ها را روشن خاموش کرده و میزان مصرف انرژی خود را کنترل کنید. هم برای محیط زیست خوب است و هم برای قبض برق شما!

دیرتر خالی شدن شارژ گوشی

تغییرات اقلیمی

هرچه گوشی و دیگر ابزارهای خود را در فواصل دیرتر شارژ کنید، بیشتر در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرده‌اید. قابلیت‌های بسیار زیادی هم برای کمک به شما در افزایش عمر شارژ باتری طراحی شده است. در گوشی گلکسی S21 می‌توانید تنظیماتی مانند بهینه‌سازی مصرف انرژی یا Battery Optimization یا Dark Mode را روشن کرده و یا قابلیت‌های پرمصرف را که در تمامی ساعات شبانه روز به آنها نیاز ندارید، مانند Always On Display یا Location، خاموش کنید. در صورت استفاده از حالت Adaptive Power Saving خود گوشی، میزان مصرف انرژی را مطابق با عادات شما تغییر می‌دهد.

از اهداف خوب حمایت کنید

تغییرات اقلیمی

حمایت از مبارزه با تغییرات اقلیمی گاهی می‌تواند به سادگی کلیک هر از گاه، روی یک تبلیغ باشد. روی گلکسی S21 شما برنامه‌‎ای به نام اهداف جهانی یا Global Goals وجود دارد که در همکاری سامسونگ با سازمان ملل ساخته شده است. در این برنامه، اگر شما روی هر کدام از تبلیغات کلیک کنید، درآمد حاصل از آن به یکی از اهداف جهانی تعیین شده شامل اقدام علیه تغییرات اقلیمی و تولید و مصرف مسئولیت‌پذیرانه انرژی، اهدا خواهد شد. اصلا لازم نیست حتی از جای خودتان تکان بخورید، فقط یک انگشت برای زدن روی تبلیغ لازم است.

استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست

تغییرات اقلیمی

بر اساس آمارها از میان ۵۰ میلیون تن لوازم‌ الکترونیکی که سالانه دور انداخته می‌شود تنها ۱۷ درصد از آنها بازیافت می‌شوند. باقی زباله‌های الکترونیکی در محل تجمیع پسماندها، دفن یا سوزانده می‌شود. طبق پیش‌بینی کارشناسان تا سال ۲۰۳۰ حجم زباله‌های الکترونیکی به ۷۴ میلیون تن می‌رسد که نیازمند اقدام جدی برای کاهش آن است. یکی از این اقدامات مثبت استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست است. سامسونگ به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید لوازم الکترونیکی و دیجیتال محصولات خود را با رویکرد حفظ محیط زیست طراحی و عرضه می‌کند.

از جمله تلویزیون های جدید سری ۲۰۲۱ سامسونگ که با بسته‌بندی‌های زیست محیطی عرضه شده است. این راهکار سازگار با محیط زیست می‌تواند تا ۲۰۰ هزار تن در تولید جعبه‌های پسماندی در سال کاهش ایجاد کند. با کم کردن متن و تصاویر روی بسته‌بندی، جوهر نفتی که بصورت سنتی در بسته‌های تلویزیونی استفاده می‌شد، اکنون حذف شده و این مسئله به کاهش بیشتر پسماندها کمک خواهد کرد.

همچنین تلویزیون های ۲۰۲۱ سامسونگ مجهز به کنترل از راه دورهای خورشیدی با باتری داخلی هستند که با استفاده از نور داخل خانه یا نور محیط بیرون و یا کابل USB قابل شارژ مجدد است. این مسئله به کاهش پسماند باتری‌های AAA تا حدود ۹۹ میلیون عدد در هفت سال آینده کمک خواهد کرد. سامسونگ به دنبال آن است که به صورت نظام‌مند کل میزان تولید کربن خود در تولید تلویزیون را کاهش دهد. این شرکت همچنین به دنبال کاهش مصرف برق کاربران و استفاده بیشتر از مواد بازیافتی در کل خطوط تلویزیون خود است.

این مطلب توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*