خودروی بدون راننده اختصاصی گوگل تابستان امسال راهی خیابان ها خواهد شد

سال گذشته تقریبا همین موقه ها بود ( اوایل خرداد ماه ) که گوگل اولین خودوری بدون راننده ساخت خودش را رونمایی کرد.تا پیش از آن تمام خودروهای بدون راننده گوگل ساخت این شرکت نبودند و این کمپانی فقط تجهیزات سیستم کنترل هوشمند بدون راننده خود را بر روی آنها نصب می کرد.حالا پس از گذشت یک سال از رونمایی خودروی بدون راننده اختصاصی گوگول به نظر می رسد تمام آزمایش ها بر روی آن انجام شده و وقت آن رسیده که وارد خیابان ها شود.

کالیفرنیا، اولین جایی است که خودوری بدون راننده اختصاصی گوگل وارد خیابان هایش خواهد شد. اخیرا گوگل از مقامات محلی کالیفرنیا جهت تست این خودرو مجوزهای لازم را دریافت کرده و تابستان امسال اولین تست عمومی انجام خواهد شد.

google-Self-Driving-Car-1

این خودرو هیچ‌‌نیازی به دخالت انسان ندارد و متفاوت با خودروهای «لکسوس» بدون راننده ای است که گوگل تجهیزات خود را بر روی آن آزمایش می‌کرد. لکسوس های گوگل مدت‌هاست که تست‌های خیابانی را می‌گذرانند، ولی تابستان امسال اولین تجربه‌ عمومی خودروهای اختصاصی گوگل خواهد بود.

گوگل از سیستم‌های به کار رفته در لکسوس ها شامل سنسورها، رادارهای پیشرفته و دوربین‌های نقشه سه‌بعدی در خودروی اختصاصی‌اش استفاده کرده است. بر اساس مجوز صادرشده، خودروی گوگل باید با سرعتی حداکثر ۲۵ مایل بر ساعت (۴۰ کیلومتر بر ساعت) حرکت کند.

«کریس ارمسون» (C. Urmson) از مدیران ارشد پروژه خودروی گوگل در توصیف هدف نهایی این پروژه می‌گوید:

“هدف نهایی گوگل تولید خودرویی است که تمامی اعمال رانندگی را بر عهده بگیرد. خودروهایی که بتوانند با تنها فشار یک دکمه افراد را از نقطه A به نقطه B برسانند، ۹۴ درصد تصادفات را کاهش می‌دهند، از هدررفتن ساعت‌های متمادی در ترافیک جلوگیری می‌کند و انتقال به مکان‌هایی فراهم خواهد شد که به دلیل عدم توانایی رانندگی توسط افراد، امکان‌پذیر نبوده است.”

google-Self-Driving-Car

جالب است بدانید گوگل از ۶ سال پیش تاکنون خودورهای بدون راننده خود را که تعداد ۲۰ دستگاه‌ از آنها وجود دارد و تاکنون مسافتی معادل ۲.۵ میلیون کیلومتر را طی کرده‌اند را روانه خیابان های آمریکا کرده است.این خودرو ها از زمان شروع پروژه ۱۱ تصادف جزئی داشته‌اند اما در هیچکدام از این تصادف‌ها ماشین گوگل مقصر نبوده و به گفته مدیر پروژه خودرو بدون راننده گوگل Chris Urmson ، هیچ‌کدام از این تصادف‌ها صدمات جانی نیز در بر نداشته است.

پیش بینی می‌شود که از سال ۲۰۲۰ خودروهای (کاملا) بدون‌راننده به شکل قانونی وارد بازار شوند.نظر شما در مورد این تکنولوژی و آینده پیش روی آن چیست ؟

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*