ترکیبی از دنیای واقعی و دیجیتال با نمایشگرهای شفاف سامسونگ

Samsung-transparent-display

درست است که برخی افراد سامسونگ را به عنوان یکی از کمپانی‌های نقض‌کننده کپی‌رایت و پتنت دیگران در دنیای گوشی‌های هوشمند می‌دانند، اما در واقع این کمپانی در بسیاری از موارد نوآوری‌های ارزشمند و تأمل بر‌انگیزی را به دنیا معرفی کرده است. جدیدترین فناوری این کمپانی که در غالب پتنت معرفی شده، مربوط به یک نمایشگر شفاف است که قادر است تصاویر دیجیتال را توامان با دنیای واقعی نمایش دهد و مرز بین دنیای مجازی و واقعی را کم‌رنگ‌تر از قبل نماید.

چیزی که باعث شده تا این فناوری تا این حد تأثیر‌گذار قلمداد شود، روشی است که با استفاده از آن می‌تواند محل و محیط قرار‌گرفتن کاربر را تشخیص دهد و بر طبق آن تصویر را تنظیم نماید. به عنوان مثال، فرض کنید یک فروشگاه قصد دارد یکی از این نمایشگرهای جدید سامسونگ را بر روی یکی از پنجره‌های خود نصب نماید. با این اوصاف افرادی که به این نمایشگر نگاه می‌کنند، از تمامی زوایا قادر به مشاهده بهترین حالت تصویر هستند و تشخیص این‌که این تصویر واقعی است یا مجازی، تقریبا غیر‌ممکن است.

مجله اینترنتی Patent Shot در گزارشی نوشته اگر این فناوری به تولید انبوه برسد و تولید آن توجیه اقتصادی پیدا کند، می‌توان از آن در بسیاری از زمینه‌ها استفاده نمود.

این مجله توضیح داده که به عنوان مثال فروشگاه‌ها می‌توانند یک مانکن ساده و بدون پوشش را آماده کرده و با استفاده از این نمایشگر، لباس‌های گوناگون را بر تن این مانکن به صورت مجازی قرار دهند. یا به عنوان مثال دیگر، فروشگاه‌ها می‌توانند افراد و نوع لباس آن‌ها را شناسایی نمایند و بر طبق سلیقه مشتری، لباس‌های مناسب را بر تن مانکن‌ها نمایند. البته همان‌طور که شما نیز متوجه شدید، این لباس‌ها اصلاً واقعی نبوده و در اصل لباس‌های مجازی هستند!

این موارد تنها مثال‌هایی از کاربردهای بی‌شمار این فناوری خیره‌کننده سامسونگ محسوب می‌گردند.

شما چه قابلیت‌هایی را برای این نمایشگر جدید متصور هستید؟

منبع : bgr

 


New Samsung transparent displays blur the line between virtual reality and the real world

Although Samsung often gets tagged as a copycat in the realm of smartphones, the company really does produce some remarkable innovations, particularly in the realm of displays. Patent Shot has spotted a recently filed Samsung patent for a new kind of transparent display technology that can be used to convincingly add digital images to the real world and thus blur the line between virtual reality and physical reality.

What makes this technology particularly impressive is the way it’s capable of tracking where a user is and adjusting the image accordingly. So if you had a store window with a virtual display set up on one of Samsung’s transparent screens, people looking at it would be able to see it from different angles just as they would with a real display.

Patent Shot writes that “if this technology is commercialized, it can be applied in many fields” such as apparel stores where “people can just put a naked mannequin in the store window and dresses the mannequin by overlapping an imaginary cloth.” And if you want to get really creeped out, Patent Shot notes that the display could even detect what different people walking by are wearing and change the virtual clothes on the mannequin depending on their fashion tastes.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*