واکسن کواکسین

هند از اثربخشی ۹۳ درصدی واکسن کواکسین در مقابل کرونا شدید خبر داد

شرکت هندی بهارات بیوتک هند اعلام کرد واکسن کواکسین این شرکت در مقابل کرونا شدید و گونه دلتا محافظت ۹۳ درصدی ایجاد می‌کند.

شرکت هندی بهارات بیوتک (Bharat Biotech) اعلام کرد نتیجه آزمایش‌های مرحله سوم واکسن کواکسین این شرکت نشان می‌دهد این واکسن می‌تواند در برابر کروناویروس شدید اثربخشی ۹۳.۴ درصدی را به همراه داشته باشد. طبق اعلام بهارات بیوتک اثربخشی بالای این واکسن باعث می‌شود بسیاری از مردم از آن استقبال کنند.

اثربخشی بالای واکسن کواکسین در برابر انواع کرونا

بر اساس اطلاعاتی که توسط شرکت بهارات بیوتک منتشر شده، واکسن کواکسین در برابر گونه دلتا کرونا حفاظت ۶۲.۵ درصدی را ایجاد می‌کند؛ گونه‌ای که نخستین بار کارشناسان آن را در هند شناسایی کردند و باعث شد در ماه‌های آوریل و می ۲۰۲۱ میلادی بیشترین آمار مرگ و میر در جهان به ثبت برسد. این شرکت هندی اعلام کرد واکسن کواکسین به طور کلی در برابر کرونا علامت‌دار ایمنی ۷۷.۸ درصدی را به همراه دارد و در همین راستا برنامه تولید ماهانه ۲۲۳ میلیون دوز از این واکسن در دستور کار قرار گرفته است.

شرکت اکوژن (Ocugen) که قصد دارد طی همکاری با بهارات بیوتک، واکسن covaxin را برای بازار آمریکا به تولید برساند. پس از موفقیت‌آمیز بودن نتایج فاز سوم آزمایش‌ها این واکسن اکنون به دنبال دریافت مجوز استفاده در آمریکا است. گفتنی است هند با آمار ابتلا ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر به عنوان دومین کشور آسیب‌دیده در بحران کرونا محسوب می‌شود و آمار فوت‌شدگان این کشور نیز به بیش از ۴۰۰ هزار نفر رسیده است. از این رو واکسیناسیون گسترده با واکسن‌های اثربخش می‌تواند به این کشور برای کنترل کرونا کمک کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*