واکسن داخلی کرونا

تا پایان امسال ۵۵ میلیون نفر واکسن داخلی کرونا دریافت می‌کنند

دکتر مصطفی قانعی، عضو کمیته ملی واکسن کرونا عنوان کرد که تا پایان امسال ۵۵ میلیون نفر از جمعیت کشور واکسن داخلی کرونا دریافت خواهند کرد.

دکتر مصطفی قانعی، عضو کمیته ملی واکسن کرونا در تازه‌ترین مصاحبه خود عنوان کرد که به احتمال فراوان ۵۵ میلیون نفر از جمعیت کشور تا پایان امسال واکسن داخلی کرونا دریافت خواهند کرد. البته عملی شدن این مسئله به بررسی زیرساخت‌های تولید واکسن و نظر تولیدکنندگان بستگی دارد.

تزریق واکسن داخلی کرونا به ۲.۷ میلیون نفر تا پایان تابستان

وی در ادامه در ارتباط با واکسن‌های بومی کرونا بیان کرد که تا پایان مرداد ماه ۴ میلیون دوز واکسن مشترک پاستور و کوبا و واکسن کووایران تولید خواهد شد که می‌توان با این میزان به ۲ میلیون نفر واکسن تزریق کرد. وی در ادامه با اشاره به احتمال عرضه واکسن فخرا در شهریور اظهار کرد که تا پایان شهریورماه ۲.۷ میلیون نفر از جمعیت کشور با واکسن‌های کووپارس، فخرا، پاستور- کوبا و یک واکسن دیگر، در برابر کرونا واکسینه خواهند شد.

علاوه بر این ۷ میلیون نفر از جمعیت کشور نیز تا پایان مهر واکسن‌های بومی دریافت خواهند کرد. قانعی در انتها با اشاره به تولید ۳۳.۷ میلیون دوز از واکسن‌های مذکور تا پایان دی، عنوان کرد که این پیش‌بینی‌ها بر پایه حداقل توان شرکت‌های بومی تولید کننده واکسن صورت گرفته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. وعده وعید هایه تو خالی