بازی PES 2022

شایعه: بازی PES 2022 به صورت رایگان عرضه خواهد شد

طبق شایعات، بازی PES 2022 – پی اس ۲۰۲۲ به صورت رایگان و مبتنی بر مدل تجاری فری تو پلی (free-to-play) منتشر خواهد شد.

این احتمال وجود دارد که بازی PES 2022 به صورت رایگان انتشار یابد که اگر چنین اتفاقی رخ دهد، این مجموعه می‌تواند پس از سال‌ها به یک رقیب جدی برای سری فیفا تبدیل شود.

کونامی این روزها یک بار دیگر در مرکز توجه قرار گرفته و ظاهرا قصد دارد تا اتفاقات خوبی را برای طرفداران‌اش رقم بزند. پس از اینکه اخباری در رابطه با توسعه‌ی نسخه جدید سایلنت هیل (Silent Hill) توسط استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team) شنیده شد و شایعاتی پیرامون بازگشت سری متال گیر سالید و کسلوانیا به گوش رسید، حالا سری بازی Pro Evolution Soccer هم خبرساز شده است و طبق اخباری که اخیرا به بیرون درز کرده، می‌توانیم منتظر یک نسخه رایگان از این مجموعه باشیم.

بازی PES 2022

گفته می‌شود که کونامی قصد دارد تا با بازی PES 2022 این مجموعه را دستخوش تغییر کند و در همین راستا، آن را به صورت فری تو پلی عرضه نماید. در این مدل تجاری، بازی به صورت کاملا رایگان در دسترس طرفداران قرار می‌گیرد اما حاوی میکرو ترنزکشن (Microtransaction) یا همان بخش خرید درون برنامه‌ای خواهد بود؛ بدین معنا که برای دسترسی به تمامی بخش‌ها، لباس‌ها، تیم‌ها، استادیوم‌ها و غیره باید پول واقعی خرج کنید.

این بازی قرار است به‌زودی به شکل رسمی رونمایی شود و اگر یک عنوان فری تو پلی باشد، نه تنها می‌تواند طرفداران بیشتری نسبت به نسخه‌های پیشین بدست بیاورد بلکه حتی در رقابت با فیفا هم می‌تواند شانس بالاتری داشته باشد. این حرکت می‌تواند حتی مجموعه‌ی پی اس را نجات دهد و به آن جان تازه‌ای ببخشد.

تغییرات بازی پی اس ۲۰۲۲ به همین جا ختم نمی‌شود زیرا طبق اعلام رسمی کونامی، این نسخه به جای موتور گرافیکی فاکس انجین (Fox Engine)، از موتور آنریل استفاده خواهد کرد و همین امر نشان می‌دهد که آن‌ها می‌خواهند این مجموعه را از پایه بازسازی کنند.

آیا با رایگان شدن بازی PES 2022 موافق هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*