اوپل آسترا 2022

نسل جدید اوپل آسترا ۲۰۲۲ با پلتفرم پژو ۳۰۸ معرفی شد

نسل جدید اوپل آسترا ۲۰۲۲ معرفی شد. این هاچ بک آلمانی نسبت به نسل قبلی خود کاملا تغییر پیدا کرده و اکنون از پلتفرم پژو ۳۰۸ و پیشرانه‌های جدید بهره می‌برد.

نسل جدید اوپل آسترا ۲۰۲۲ کاملا متفاوت از نسل قبلی خود معرفی شد. این هاچ بک کامپکت اکنون همانند پژو ۳۰۸ از پلتفرم جدید EMP2 بهره می‌برد و از لحاظ ظاهری نسبت به قبل جذاب‌تر به نظر می‌رسد. در ادامه مشخصات و امکانات این خودرو را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مشخصات اوپل آسترا ۲۰۲۲

اوپل آسترا 2022

در نمای جلوی اوپل آسترا ۲۰۲۲ شاهد چراغ‌های افقی و باریک LED ماتریکسی هستیم که یک قطعه تزئینی مشکی براق آنها را به یکدیگر متصل کرده است. در پایین آنها نیز مه شکن‌های کوچکی نیز درون سپر به چشم می‌خورد که ترکیب آنها نمای جذابی را به وجود آورده است. در نمای جانبی این خودرو ستون‌ها و سقف مشکی‌رنگ در کنار رنگ ستون C زاویه‌دار باعث شده تا نمای جذابی ایجاد شود. در بخش عقب نیز شکل چراغ‌ها به نسل هشتم فولکس واگن گلف شباهت زیادی دارد.

اوپل آسترا 2022

طراحان برای کابین اوپل آسترا ۲۰۲۲ نیز تغییرات متعددی را در نظر گرفتند که صفحه آمپر دیجیتالی ۱۰ اینچی و یک نمایشگر ۱۰ اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جزو مهم‌ترین آنها محسوب می‌شوند. از سایر ویژگی‌های این هاچ بک آلمانی می‌توان به غربیلک فرمان سه پره خاص و شیفتر کوچک روی تونل گیربکس در کنار دوربین ۳۶۰ درجه و نمایشگر سربالا اشاره کرد.

اوپل آسترا 2022

مشتریان نسل جدید آسترا می‌توانند این هاچ بک را با موتورهای مختلف بنزینی، دیزلی و پلاگین هیبریدی سفارش دهند. موتور پایه این خودرو از نوع ۱.۲ لیتری ۳ سیلندر بنزینی توربو بوده که می‌تواند قدرتی در دو سطح ۱۱۰ و ۱۳۰ اسب بخار را به تولید برساند. مشتریانی که خواهان پیشرانه دیزلی هستند نیز می‌توانند مدل ۴ سیلندر توربو با قدرت ۱۳۰ اسب بخار را سفارش دهند. یک گیربکس ۶ سرعت اتوماتیک به شکل استاندارد قدرت این پیشرانه‌ها را به چرخ‌ها منتقل می‌کند، اما مشتریان می‌توانند گیربکس ۸ سرعت اتوماتیک را برای این خودرو سفارش دهند.

اوپل آسترا 2022

شرکت اوپل برای این خودرو دو پیشرانه پلاگین هیبریدی نیز در نظر گرفته است که هر دو از یک موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ بنزینی در دو سطح ۱۵۰ و ۱۸۰ اسب بخاری در کنار یک پیشرانه الکتریکی ۱۱۰ اسب بخاری بهره می‌برند. برای هر دو مدل پلاگین هیبریدی یک پکیج باتری لیتیوم یونی ۱۲.۴ کیلووات ساعتی در نظر گرفته شده است که اوپل آسترا ۲۰۲۲ به کمک آن می‌تواند ۵۰ کیلومتر را به شکل تمام الکتریکی بپیماید.

اوپل آسترا 2022

طول اوپل آسترا ۲۰۲۲ حدود ۴۳۷۴ میلی‌متر، عرض آن ۱۸۶۰ میلی‌متر و ارتفاع آن نیز ۱۴۷۰ میلی‌متر اعلام شده که نسبت به نسل قبل حدود ۴ میلی‌متر کشیده‌تر، ۵۱ میلی‌متر عریض‌تر و ۱۵ میلی‌متر کوتاه‌تر شده است. همچنین اوپل فاصله محوری نسل جدید آسترا را ۱۳ میلی‌متر افزایش و به ۲۶۷۵ میلی‌متر رسانده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*