اس اس دی های ماینینگ چیا

شرکت ای دیتا اس اس دی های ماینینگ چیا سری PROSPECTOR را معرفی کرد

شرکت ای دیتا به تازگی اس اس دی های ماینینگ چیا سری PROSPECTOR خود را معرفی کرد که از دوام باورنکردنی تا ۴۰ برابر بهره می‌برند.

احتمالا می‌دانید استخراج رمز ارز چیا (Chia) باعث افت شدید و مرگ زودرس SSDها می‌شود. خوشبختانه کمپانی  ای دیتا از درایوهای SSD با نام PROSPECTOR 970 و PROSPECTOR 950 با فناوری PCIe رونمایی کرد. میزان TBW یا Total Bytes Written در اس اس دی PROSPECTOR 970 به ۵۶,۰۰۰ ترابایت و در PROSPECTOR 950 به ۲۸,۰۰۰ ترابایت می‌رسد که حدود ۴۰ برابر بیشتر از SSDهای PCIe معمولی است. برای درک بهتر دوام خارق‌العاده این اس اس دی بد نیست اشاره کنیم دوام Samsung 980 Pro 1TB تنها ۶۰۰ ترابایت نوشتن در طول عمر است.

اس اس دی های ماینینگ چیا

میزان TBW به صورت مستقیم مشخص می‌کند که یک هارد چه مقدار فایل جدید را می‌تواند در طول عمر خود بنویسد.

عملکرد فوق العاده در ذخیره سازی با اس اس دی های ماینینگ چیا PROSPECTOR

علاوه بر استقامت و دوام بالا، سری PROSPECTOR عملکرد مورد نیاز برای استخراج Chia را فراهم می‌کند. PROSPECTOR 970 از فناوری PCIe Gen44 استفاده می‌کند که با NVMe 1.4 سازگار است و سرعت فوق‌العاده ۷۴۰۰ مگابایت بر ثانیه را ارائه می‌دهد. PROSPECTOR 950 نیز با فناوری PCIe 3×4 و NVMe 1.3 همراه بوده که سرعت خواندن و نوشتن ۳۵۰۰/۳۰۰۰ مگابایت بر ثانیه را برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

س اس دی های ماینینگ چیاظاهرا دوام بالای این اس اس دی‌ها از طریق به‌کارگیری تراشه‌های حافظه TLC در حالت SLC Mode ممکن شده است. برای این کار باید از تراشه‌هایی با ظرفیت دست کم ۳ ترابایت استفاده کرد، بنابراین بعید به نظر می‌رسد قیمت این محصول پایین باشد.

این محصولات با گارنتی تعویض ۵ ساله روانه بازار خواهد شد و فاصله تقریبی خرابی آن دو میلیون ساعت برآورد شده است.

این مطلب توسط شرکت‌های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*