حسگر تصویر ویژه خودرو

اولین حسگر تصویر ویژه خودرو سامسونگ معرفی شد

اولین حسگر تصویر ویژه خودرو سامسونگ معرفی شد. این حسگر به صورت اختصاصی برای استفاده در مانیتورهای دید کامل یا دوربین‌های دید عقب خودرو طراحی شده است.

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی حسگر ISOCELL Auto 4AC خود را به صورت اختصاصی برای استفاده در خودرو معرفی کرد. این حسگر دارای HDR پیشرفته ۱۲۰ دسی‌بل و برطرف کننده پرش LED موسوم به (LFM) است که به صورت اختصاصی برای استفاده در مانیتورهای دید کامل یا دوربین‌های دید عقب خودرو با کیفیت بالا و رزولوشن ۱۲۸۰ در ۹۶۰ طراحی شده است.

معرفی اولین حسگر تصویر ویژه خودرو سامسونگ

حسگر تصویر ویژه خودرو

داکچیون چانگ، معاون بخش حسگرهای سامسونگ الکترونیکس می‌گوید:

حسگر جدید ISOCELL Auto 4AC فناوری‌های نوآورانه سامسونگ را با راهکار اختصاصی CornerPixel ترکیب کرده و قابلیت‌های HDR و LFM را تا حد زیادی تقویت کرده و به این ترتیب توانایی دید راننده در هر شرایط آب و هوایی کاملا مناسب خواهد بود.

او افزود ما کار را با تولید ISOCELL Auto 4AC آغاز کرده‌ایم و می‌خواهیم محصولات خودمان را در حوزه حسگرهای خودرویی به بخش‌هایی مثل سیستم مانیتور دوربین (CSM) و مانیتورهای مراقبتی خودروهای خودران و داخل کابین، توسعه دهیم.

شرایط متغیر روشنایی جاده می‌تواند مشکلاتی را برای راننده ایجاد کند. جابه‌جایی سریع از یک مکان با نور پایین به مکانی با روشنایی زیاد، مثل تونل، باعث می‌شود چشم‌های راننده برای عادت کردن به محیط جدید تا چند ثانیه مشکل داشته باشد. همچنین چشمک زدن و پرش لامپ‌های LED یا تابلوهای جاده‌ای و چراغ‌های راهنمایی، در صفحه دوربین سیستم‌های خودرویی بسیار شدیدتر دیده می‌شود.

حسگر تصویر ویژه خودرو

حسگر ISOCELL Auto 4AC با استفاده از میدان دید گسترده‌تر و فناوری CornerPixelT، رانندگی را بسیار امن‌تر می‌کند. این فناوری دارای یک ساختار پیکسلی ویژه است که نور LED را با فرکانس ۹۰ هرتزی محدود می‌کند. در این سیستم دو فوتودیود، یکی پیکسل۳.۰ نانومتری برای دید در محیط کم نور و یکی پیکسل ۱.۰ نانومتری در گوشه پیکسل بزرگتر، برای دید در محیط‌های پرنور، داخل فضای مربوط به یک تک پیکسل قرار گرفته‌اند. این دو فوتودیود تصاویر را همزمان و با میزان نور متفاوت ثبت کرده و به حسگر امکان می‌دهد تصویر ۱۲۰dB HDR را با حداقل تاری ممکن در اختیار راننده قرار دهد و به این ترتیب حرکت بین محیط‌های تاریک و پرنور ساده‌تر می‌شود.

برای کمتر کردن میزان پرش تصویر می‌توان زمان قرار گرفتن فوتودیود کوچکتر در معرض نور را کمی بیشتر کرد تا تغییر میزان نور LED به شکل پرش در مانیتور نشان داده نشود. به این ترتیب هم تجربه بصری راننده بهتر می‌شود و هم سیستم خودران می‌تواند اشیای داخل تصویر را با دقت بسیار بیشتری شناسایی کند.

حسگر ISOCELL Auto 4AC با فرمت اپتیکال ۱/۳.۷ اینچی طراحی شده و دارای ۱.۲ پیکسل ۳ میکرومتری است و برای نصب ساده‌تر این سیستم، یک پردازنده سیگنال تصویر (ISP) هم داخل این حسگر قرار داده شده است.

حسگر ۴AC با استانداردهای سختگیرانه AEC-Q100 Grade 2 از جمله توانایی فعالیت در دمای -۴۰ تا ۱۲۵ درجه سلسیوس سازگاری داشته و اکنون وارد فاز تولید انبوه شده است.

این مطلب توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. عشقی سامسونگ عزیز