نصب ویندوز 11

مراقب برنامه‌های جعلی نصب ویندوز ۱۱ باشید

هنوز مایکروسافت نسخه نهایی Windows 11 را منتشر نکرده است؛ اما بسیاری از کاربران مشتاقند آن را تجربه کنند و برخی برنامه‌ها با ادعای نصب ویندوز ۱۱ از کاربران سوء استفاده می‌کنند.

درست است که جدیدترین نسخه ویندوز با بهبودها و تغییرات حداقلی همراه بوده است؛ اما ظاهرا ویندوز ۱۱ اینقدر جذاب بوده که بسیاری از افراد می‌خواهند آن را نصب و تجربه کنند. البته مایکروسافت عرضه نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۱ را به تنها تعداد کمی از تست کننده‌های منتخب محدود کرده است.

در این شرایط معمولا افراد سعی می‌کنند که با پیشی گرفتن از مایکروسافت، ویندوز ۱۱ را از منبع دیگری تهیه و نصب کنند. هرچند که این اینستالر‌های ویندوز ۱۱ نه تنها کار نمی‌کنند بلکه سبب ورود انواع مختلف نرم افزار‌های ناخواسته و احتمالا مضر به دستگاه شما خواهند شد.

ویندوز ۱۱ تا حد زیادی بر پایه ویندوز ۱۰ ساخته شده است و نسخه‌ای کاملا جدا به نظر نمی‌رسد؛ با این وجود ویژگی‌های جدید و تغییرات ظاهری آن سبب جذب کاربران ویندوز شده است. برخی از این افراد می‌خواهند همین الان و در حالی که چند ماه تا تاریخ عرضه رسمی باقی مانده،‌ به ویندوز ۱۱ دست پیدا کنند.

نصب ویندوز 11

برخی افراد می‌خواهند نسخه‌ای از ویندوز ۱۱ را در اختیار داشته باشند تا آن را روی دستگاه‌های پشتیبانی نشده‌ای همچون Raspberry Pi یا حتی گوشی‌های اندرویدی نصب کنند. دسته‌ای از کاربران نیز تنها کنجکاوند که ببیند ویندوز ۱۱ چه ویژگی‌هایی را در دل خود جای داده است. این افراد در واقع می‌خواهند بدون اینکه وارد برنامه ویندوز اینسایدر شوند، سیستم عامل جدید مایکروسافت را روی سیستم خود داشته باشند.

در هر حال برخی از کاربران شروع به گشت و گذار در اینترنت برای یافتن برنامه‌های نصب کننده ویندوز ۱۱ کرده‌اند. متاسفانه کسپرسکی در گزارشی اعلام کرده است که تعداد زیادی از این منابع اینستالر‌های کرک شده‌ای از ویندوز ۱۱ را ارائه می‌دهند که اصلا قادر به نصب Windows 11 نیستند.

این اینستالر‌ها در عوض خیلی مودبانه درخواست دسترسی ادمین را از شما خواهند کرد و سپس شروع به دانلود و نصب برنامه‌های دیگر می‌کنند. برنامه‌های مورد اشاره شامل تبلیغات آزار دهنده، تروجان‌ها و انواع بدافزار‌ها می‌شوند. البته کسپرکسی اعلام کرده که برنامه آنتی ویروس این شرکت توانسته جلوی تعدادی از این آلودگی‌ها را بگیرد.

ویندوز ۱۱ هنوز به مرحله نهایی نرسیده است و ارزش ندارد که فقط برای تجربه کردن و نصب چیزی که ممکن است در چند ماه آینده تغییرات زیادی را به خود ببیند، رایانه ویندوز ۱۰ خود را به خطر بیاندازید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*