استارتاپ ایرانی Blend

استارتاپ ایرانی Blend در بورس نیویورک بیش از ۴ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد

استارتاپ ایرانی Blend که یک استارتاپ فعال در حوزه فین تک است در بورس نیویورک بیش از ۴ میلیارد دلار یعنی معادل ۱۰ برابر کل درآمد نفتی ایران طی سال گذشته ارزش‌گذاری شد.

استارتاپ ایرانی Blend که توسط نیما قمصری و هم‌بنیانگذارش کنترل می‌شود به تازگی در بورس نیویورک بیش از ۴ میلیارد دلار (۱۰۰ هزار میلیارد تومان) ارزش‌گذاری شد. در واقع ارزش این استارتاپ از کل درآمد نفتی ایران در سال گذشته حدود ۱۰ برابر بیشتر است.

استارتاپ ایرانی Blend

نیما قمصری به عنوان کارآفرین جوان ایرانی که از دانشگاه استنفورد فارغ‌التحصیل شده توانست با راه‌اندازی این استارتاپ در حوزه فین تک به درآمدزایی بسیار بالایی دست یابد و در حال حاضر با مهم‌ترین بانک‌های آمریکا همکاری کند.

آشنایی با استارتاپ ایرانی Blend

استارتاپ ایرانی Blend که در سیلیکون‌ولی آمریکا استقرار دارد در واقع یک پلتفرم برای درخواست وام مسکن و قسط‌بندی آن به شکل آنلاین محسوب می‌شود. این اپلیکیشن با حذف فرایند جمع‌آوری مستندات کاغذی از مشتریان برای اعطای وام خانه توانسته این فرایند زمان‌بر را برای متقاضیان بسیار آسان و سریع کند.

این استارتاپ ایرانی در حال حاضر به شکل روزانه بیش از ۲ میلیارد دلار وام را برای بانک‌ها پردازش می‌کند و به کمک آن فرایند تصویب وام به حدود ۳ دقیقه رسیده است. طبق گزارش‌های منتشر شده، این استارتاپ توانسته طی سال قبل حدود ۱.۴ میلیارد دلار وام را پردازش کند. همچنین از ماه مارس ۲۰۲۰ تا پایان سال ۲۰۲۰ نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۱۹ میزان تراکنش‌های این شرکت حدود ۱۶۶ درصد رشد را تجربه کرده است.

استارتاپ ایرانی Blend چگونه موفق شد؟

آمریکا در سال ۲۰۰۸ میلادی با بحران مالی مواجه شد و طی آن وام‌دهندگان بزرگ آمریکا به سرویس‌دهندگان شخص ثالث صدها میلیارد دلار وام خرید خانه ارائه کردند. در همین راستا این سرویس‌دهندگان برای کنترل حجم زیاد تقاضاها از سایر شرکت‌ها درخواست کمک کردند و در همین میان استارتاپ ایرانی Blend توانست نخستین حضور جدی خود را در حوزه اعطای وام خانه تجربه کند. پس از آن این استارتاپ توانست با گذشت زمان به پیشرفت چشمگیری دست پیدا کند و طبق آمار این شرکت فقط در سال ۲۰۱۹ به درآمدی برابر با ۱۳۰ میلیون دلاری دست یافت.

این استارتاپ توانست در دوران شیوع کرونا نیز بدون هیچ مشکلی به موفقیت خود ادامه دهد و در سال گذشته آمار اعطای ۱.۴ تریلیون وام خرید خانه را ارائه دهد و جایگاه نخست لیست وام‌دهندگان آمریکایی را از آن خود کند. اکنون میزان فعالیت Blend افزایش پیدا کرد و مواردی چون کارت‌های اعتباری و وام‌های اتوماتیک را شامل می‌شود. گفتنی است این شرکت در لیست ۵۰ فین تک برتر مجله Forbes قرار دارد و نیما قمصری نیز اخیرا در لیست افراد بانفوذ زیر ۴۰ سال مجله Fortune قرار گرفت است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. چنان نوشته بودید استارتاپ ایرانی من فکر کردم تو ایران پایه ریزی شده و طراحی شده و راه اندازی شده ، بابا طرف حتی ایرانم زندگی نکرده اصلا،کجا ایرانی هست؟استارتاپ آمریکایی که مالک و بنیان گذار آن ایرانی است