تماشا کنید : ثبت رکورد پرواز با هاوربورد در کتاب گینس

Catalin Alexandru Duru نام یک مخترع ماجراجوی کانادایی است که با ساخت هاوربورد ( Hoverboard ) اختصاصی خود و پرواز بر فراز دریاچه ” کبک ” رکورد پرواز با این وسیله را را در کتاب رکوردهای گینس به نام خود ثبت کرده است.در ویدیویی که در ادامه مطلب تماشا خواهید کرد ، کاتالین با استفاده از هاوربوردی که شبیه به کوادکوپتر است، در ارتفاع ۴.۸ متری مسافتی ۲۷۵.۹ متری را بر روی دریاچه اورارئوی کبک کانادا طی می کند.

این مخترع توضیح زیادی در مورد نحوه ساخت هاوربورد خود نداده است اما بر اساس اطلاعاتی که از طریق موسسه گینس منتشر شده است ، وی حدود یک سال برای ساخت این وسلیه عجیب زمان صرف کرده و آنطور که از ویدیو پیداست کنترل این وسیله از طریق زاویه دادن به بدن انجام می شود.

hoverboard 1

کاتالین می گوید هاوربورد ها را همه جا می توان استفاده کرد اما به دلیل ارتفاع زیاد پرواز ، این کار برروی خشکی خطرناک بوده و به همین دلیل معمولا پرواز با هاوربوردها بر روی آب انجام می شود.

اگر به این هاوربورد علاقمند شده اید با ید بگوییم هنوز مشخص نیست که چنین وسیله ای چه زمانی به صورت عمومی در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.پس تا آن زمان بهتر است به دیدن این ویدیو اکتفا کنیم :


منبع : engadget

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. سلام برای فعالیت در زمینه ساخت هاور بورد و فلای بورد و امثال این دستگاها امثال باید کدوم رشته دانشگاهی رو انتخاب کنم کنکور دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید